Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У США розробили радар, який зможе впродовж декількох хвилин визначити запуск радянського космічного апарату.

ЦРУ США розсекретило кілька десятків документів, присвячених 60-річної річниці запуску радянського космічного апарату «Супутник-1».

Про це пише РБК.

Всього розсекречено 59 документів, в тому числі - звіти про запуски космічних апаратів, аналіз матеріалів радянської преси, доповідні записки президента США Дуайту Ейзенхауеру, звіти аналітиків щодо можливої американської відповіді. Деякі з документів не можливо прочитати — слова в них замазані чорним кольором.

Наприклад, у звіті від 8 лютого 1956 року аналітики ЦРУ повідомили, що СРСР веде роботу над розробкою супутника. Вони припустили, що перший запуск може відбутися в 1958 році, а спостерігати за атмосферними явищами за допомогою своїх апаратів Радянський Союз зможе до 1963 році.

Наприкінці 1956 року ЦРУ вказало, що в США розробили радар, який зможе впродовж декількох хвилин визначити запуск радянського космічного апарату.

У червні 1958 року ЦРУ випустило засекречену доповідь про радянську космічну програму, епіграфом до якої стали слова Костянтина Ціолковського, сказані ним в 1933 році про віру вченого в швидкі міжпланетні подорожі.

«Супутник-1», запущений 4 жовтня 1957 року, зробив 1440 обертів навколо Землі. Він згорів у щільних шарах атмосфери в січні 1958 року. Головним конструктором космічного апарату був Сергій Корольов.

Нагадаємо, що в 2016 році картографічного центру Центрального розвідувального управління виповнюється 75 років.

Саме на честь цієї події американська розвідка відкрила доступ до колекції унікальних карт ХХ століття.

Центральне розвідувальне управління США розсекретило понад 70 карт з часів Другої світової війни до сьогодення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції