Далека-далека "надземля". Учені з'ясували нові дані про загадкову Планету Х у Сонячній системі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вона виявилась меншою, ніж вважалось.

Учені зі США дійшли висновку, що потенційна дев'ята планета Сонячної системи, відома як планета Х, не є газовим гігантом, як вважалось раніше.

Про це повідомляє Science Alert.

Нові дані свідчать про те, що вона належить до так званого класу суперземель – такі планети важчі за Землю, але легші від газових гігантів. Маса планети Х, ймовірно, у 5-10 разів більша за масу нашої планети.

Розміром планета близька до Нептуна. Окрім того, стало відомо, що об'єкт перебуває у півтора рази ближче до Сонця, ніж вважалося раніше. Тим не менш, вона все одно дуже далеко – за 400-800 астрономічних одиниць від нашого світила. Зазначимо, що астрономічна одиниця - відстань від Землі до Сонця.

Уперше дослідники Майкл Браун і Костянтин Батигін з Каліфорнійського технологічного інституту повідомили про виявлення за межами орбіти Плутона об'єкта розміром з Нептун, який в 10 разів важчий за Землю, у січні 2016 року.

Нагадаємо, учені знайшли загадкову нейтронну зорю, "яка не мала б існувати". Думка, що нейтронні зірки з дуже сильним магнітним полем не можуть створювати джети, виявилась помилковою.

ВідеоУкраїнці допомагають НАСА будувати ракету для досліджень у космосі

Ракета "Антарес" буде досліджувати принципові для фізиків питання. Про те, де саме стали в пригоді досвідчені інженери "Південмашу" і, які шанси, що міжнародна космічна станція не голодуватиме, дізнавався кореспондент ТСН.

Українці допомагають НАСА будувати ракету для досліджень у космосі

Залиште свій коментар

Вибір редакції