Давно відомі ліки від малярії показали ефективність проти коронавірусу. Їх закликає розглянути Ілон Маск

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Світ все ще робить перші кроки у пошуках лікування COVID-19.

Що спільного між малярією і COVID-19? З першого погляду небагато. Але згідно з першими дослідженнями, давно відомі ліки від малярії також можуть спрацювати у випадках нової коронавірусної інфекції.

Про це пише Tech Times.

Так, хлорохін або гідроксихлорохін використовуються для лікування малярії від 1944 року. Їх можна приймати як для запобігання інфекції, так і для безпосереднього лікування.

Про ці ліки вже навіть написав винахідник та бізнесмен Ілон Маск, кажучи, що їх варто розглянути для лікування COVID-19. Перші невеликі дослідження підтверджують думку мільярдера.

Малярія – це хвороба, що викликається паразитом, на відміну від COVID-19. Проте лабораторні дослідження показують, що хлорохін ефективний як для запобігання, так і для лікування вірусу, що викликає важкий гострий респіраторний синдром, або SARS - близький родич COVID-19.

З огляду на ефективність хлорохіну в лікуванні ГРВІ, вчені дослідили, чи буде він ефективним засобом проти нового коронавірусу, відповідального за COVID-19. Поки що перші випробування обнадіюють.

Одне з клінічних випробувань щодо тестування хлорохіну і гідроксихлорохіну провели у Франції з понад десятком пацієнтів. Роботу очолив Дідьє Рауль – експерт з інфекційних захворювань.

Він сказав, що хлорохін фактично скоротив період часу, коли пацієнти з коронавірусною інфекцією заразні.

Попри перші позитивні результаті у галузі дослідження лікування COVID-19, наголосимо, що загальноприйнятих ліків від хвороби все ще немає.

Плейлист 98 відео Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Спалах коронавірусу в Європі

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції