Депресія і стрес можуть знизити ефективність вакцин від коронавірусу – вчені

Дата публікації
Перегляди
605
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Депресія і стрес можуть знизити ефективність вакцин від коронавірусу – вчені

Фото: Associated Press

Також вчені сказали, яким має бути режим за 24 години до вакцинації.

Знизити ефективність вакцин від коронавірусу можуть депресія, стрес, самотність. Але мінімізувати ці негативні ефекти можна за допомогою фізичних навантажень і здорового сну.

Відповідного висновку дійшли вчені з Університету штату Огайо під час нового дослідження, пише Daily Mail.

Зазначається, хоч клінічні випробовування показали, що вакцини від коронавірусу ефективні у забезпеченні імунної відповіді, не всі одразу можуть отримати бажаний результат. Зокрема, генетика, фізичне і психічне здоров'я людини можуть послабити імунну систему організму, сповільнюючи реакцію на вакцину від коронавірусу.

Як відомо, вакцина після потрапляння до організму, провокує вироблення імунітету до хвороби. Але дослідження показали, що депресія, стрес і самотність можуть збільшити час, який необхідний для розвитку антитіл, а також може скоротити тривалість імунітету.

"Окрім фізичних втрат від COVID-19, пандемія має не менше тривожний компонент психічного здоров'я, викликаючи тривогу і депресію. Такі емоційні стресові фактори можуть впливати на імунну систему людини, знижуючи здатність відображати інфекції. Проблема в тому, що пандемія сама по собі може посилювати ці фактори ризику", - сказала дослідниця з Університету штату Огайо і провідна авторка статті Аннелиз Медісон. 

Зазначається, щоб досягнути очікуваного ефекту від вакцинації, вчені радять займатися активними вправами й висипатися. Передусім рекомендується налагодити сон за  24 години до вакцинації. За таких умов імунна система має спрацювати з максимальною продуктивністю і забезпечить максимально швидку імунну відповідь.

"Деякі з цих факторів можна змінити. Це може допомогти вашій імунній системі працювати з максимальною ефективністю, забезпечуючи максимально швидку і кращу імунну відповідь", - сказала лікарка Дженіс Кіколт-Глейзер, директорка Інституту досліджень поведінкової медицини при Університеті штату Огайо і старша авторка статті.

Читайте також:

Чого чекати українцям від китайської вакцини проти коронавірусу

Чого чекати українцям від китайської вакцини проти коронавірусу
Наступна публікація