Дерева виявилися помічниками глобального потепління

Вчені дійшли висновку, що дерева сприяють росту температури.

Учені встановили, що дерева можуть сприяти глобальному потеплінню. Традиційно вважається, що дерева допомагають стримувати зростання вмісту вуглекислого газу в атмосфері. Свої результати вчені виклали на з'їзді Американського геофізичного товариства.

У рамках дослідження вчені побудували комп'ютерну модель поширення лісів у пустельних регіонах на північ від 60 паралелі. Поява зелені змінює альбедо - характеристику відбивної здібності поверхні в цьому регіоні планети. У результаті він починає поглинати більше сонячного світла, сприяючи потеплінню.

Розрахунки вчених показують, що поширення зелені призвело до зростання температур в регіоні приблизно на один градус. Дослідники підкреслюють, що це становить значну частину зростання середніх температур в регіоні.

Серед всіх негативних ефектів потепління вчені окремо виділяють ерозію. За їхніми словами, щорічно цей процес забирає в деяких регіонах до 14-19 метрів берега.

Зовсім нещодавно вчені встановили, що танення льодів на Гімалаях (які за велику кількість льоду називають третім полюсом Землі) обумовлено сажею. Як виявилося, частки цього матеріалу, принесені із Центральної Азії, нагрівають повітря біля підніжжя гір. Це повітря, піднімаючись, в свою чергу призводить до танення льодовиків. У цілому з 60-х років минулого століття зникло близько 20 відсотків крижаного покриву.
 

Читайте також:

Конференцію ООН з клімату призупинили через конфлікт між учасниками

ООН боротиметься з потеплінням безкоштовними презервативами

Кліматологи пророкують планеті глобальне похолодання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: