Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Десятки років тому у США знайшли залишки "вампіра". Тепер ДНК-тест показав, ким він був насправді

Його історія проливає світло на потужний страх перед вампірами в Новій Англії та зв'язок цього з епідемією туберкульозу.

На початку 1800-х років родина викопала могилу свого родича, аби спалити його серце. Втім вони запізнилися, і орган вже розклався. Тоді вони поклали його череп на ребра і схрестили під ними кістки кінцівок - це мало захистити їх, адже вони були певні - він вампір, і дістане їх навіть з могили. 

Саме так вчиняли з "монстрами" у Новій Англії в ті часи. Згодом чоловіка перепоховали у викладеній камінням могилі та написали на кришці труни "JB 55" - його ініціали та вік. За 200 років після смерті чоловіка вчені вивчили його ДНК та розшукали його ймовірне ім’я.

останки вампіра_1
The Washington Post

Узагальнювальний звіт про цього "вампіра" представили 23 липня в Національному музеї охорони здоров'я та медицини в Сільвер-Спрінг, штат Меріленд. Про це пише Science Alert.

Джон Барбер був, ймовірно, працьовитим фермером. У нього не було передніх зубів, тож за шию він навряд чи когось кусав. У нього була зламана ключиця, яка зажила неправильно, та колінний артрит. Він помер жахливою смертю, ймовірно, від туберкульозу, який був настільки сильний, що вразив ребра.

Історія Джона Барбера проливає світло на потужний страх перед вампірами в Новій Англії - особливо в Коннектикуті і Род-Айленді - у кінці 1700-х і початку 1800-х років. А також зв’язок цього страху з тогочасною епідемією туберкульозу.

Вигляд хвороби жахав людей - кривавий кашель, важке дихання, сморід, блідість, виснаженість, кров у кутиках роту.

Водночас справжня загроза від вампіра, здавалося, приходила вже після смерті. Адже заражені родичі лише згодом відчували симптоми. У розпачі через неможливість захистити себе вони й проводили ексгумацію.

Що ж до Джона Барбера, то засновник дослідження Ніколас Беллантоні каже: "Він був працьовитим фермером. Ймовірно, нижче середнього класу ... Це можна побачити за його кістками. Це можна побачити за артритичним станом його хребців ... Працьовитий. Хороший мужик-християнин, я впевнений".

Нагадаємо, у Антарктиді вчені викопали доісторичного "родича" Лохнеського чудовиська. Рептилія сягає понад 12 метрів завдовжки, важить близько 15 тонн та є найбільшим знайденим еласмозавром – представником сімейства з ряду плазеозарвів. Що про нього відомо - читайте в матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції