Діагностувати свинячий грип тепер можна по інтернету

Завдяки бельгійським вченим перевірити себе на свинячий грип тепер можна з допомогою інтернету.

Бут будет ждать решения суда до августа
AFP
Робоча група вчених-медиків Вільного університету Брюсселя (Vrije Universiteit Brussel) створила інтернет-сайт, на якому всі бажаючі можуть пройти невеликий тест і перевірити чи не заразилися вони на новий вірус грипу A/H1N1. Сайт доступний тільки в нідерландській та французькій версії, хоча третьою офіційною мовою в Бельгії є ще й німецька. Також поки невідомо, чи буде він представлено англійською мовою.

Головна мета цього проекту - у разі масштабного поширення свинячого грипу в країні уникнути величезного потоку людей до медичних установ. Сайт допоможе людині не впадати в паніку завчасно і зорієнтуватися, чи варто терміново звертатися до лікаря. До того ж це допоможе розділити при огляді пацієнтів з небезпечними симптомами і тих, хто хворий звичайним ГРЗ - щоб уникнути заражень. Сайт одразу отримав таку шалену популярність у користувачів, що в день відкриття виявився заблокованим через великий наплив відвідувачів.

Автори сайту, проте, попереджають, що онлайн-тест не є заміною консультації лікаря. Робоча група вчених знімає з себе всю відповідальність за можливі наслідки проходження тесту, говориться на сайті.

Тест дуже короткий. Ось його запитання (в порядку розташування на сайті):
- Чи є у вас жар (38 градусів Цельсія і вище)?
- Чи є кашель?
- Чи важко дихати?
- Чи є нежить?
- Болить горло?
- Болить голова?
- Чи є діарея?
- Чи є м'язові болі?
- Чи відчуваєте ви втому?

Всі питання припускають два варіанти відповідей - так / ні. Сайт в даний момент працює дуже повільно, на видачу результату при високошвидкісному інтернеті йде близько 10 хвилин.

Як відзначають бельгійські джерела, щотижня в країні реєструються близько 4 тисяч нових випадків захворювання на свинячий грип, а загальна кількість хворих перевищила 12,5 тисяч. Однак медики вважають, що рівень захворюваності і смертності від цього вірусу не перевищує звичайних показників сезонного грипу, тому про епідемію поки що не йдеться.

Всього у світі зареєстровано понад 4,5 тисячі смертей, що викликані свинячим грипом. У Росії зафіксовано понад 700 випадків захворювання, у тому числі понад 260 - у Москві.

Читайте також:

ВООЗ: на свинячий грип захворіють 2 мільярди людей

Через свинячий грип ВООЗ закриє школи по усьому світу

Щодня у світі реєструються 2 тисячі хворих на свинячий грип

На свинячий грип можна захворіти одночасно зі звичайним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: