Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

10 жовтня 2017 року в інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна" відбулась прес-конференція, на якій було представлено дослідження групи "Рейтинг" на тему "Проблеми популяризації науки в Україні".

Опитування проводилося на замовлення Громадської спілки "Форум Українського Партнерства". Всього було опитано 1000 вчених, які представляли 35 наукових установ в Києві, Харкові, Дніпрі, Львові та Одесі.

Перед журналістами виступили керівник Соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович, бізнесмен і меценат, ініціатор проекту "Дім інновацій" Ігор Янковський, доктор медичних наук, професор Віктор Досенко і керівник "Дому інновацій" Олександр Кульвановський.

Згідно з даними дослідження, оприлюдненими Олексієм Антиповичем, 55% респондентів відзначили, що їм важко доносити інформацію про свої винаходи через ЗМІ. Спеціалізовані видання працюють на вузьку аудиторію, а "популярні" ЗМІ надають перевагу розважальній інформації (це констатують 59% опитаних).

Головна проблема вчених, на сьогоднішній день - це низька оплата праці та недостатнє фінансування наукової діяльності. Саме з цієї причини 28% респондентів готові залишити науку, а кожен четвертий думає про еміграцію. З іншого боку, 93% вчених прагнуть втілити результати своєї діяльності на практиці і розраховують на підтримку інвесторів. Допомогти у вирішені цього завдання можуть бізнесмени, які зацікавлені у впровадженні інновацій.

Таким чином, обидві сторони потребують своєрідного "місця зустрічі", щоб дізнатися, чим вони можуть бути корисними один одному. Відповісти на цей запит покликаний "Дім інновацій" - створений за ініціативою бізнесмена і мецената Ігоря Янковського.

Опитування "Рейтингу" підтвердило, що ідея затребувана. Майже 90% респондентів виступають за створення центру, який би спеціалізувався на популяризації вітчизняних наукових досліджень, надавав технічну допомогу вченим, сприяв формуванню позитивного іміджу вчених і поширював новини про науку та інновації в Україні.

"Всі, хто прийшов на нашу конференцію "Дім інновацій на Троїцькій площі" рік тому, говорили про одне й те ж, але на різних мовах. Тому у мене народилася ідея створити єдину комунікаційну платформу, яка б займалася популяризацією науки в Україні та сприяла налагодженню зв'язків між вченими, підприємцями, журналістами та іншими спільнотами. Дуже добре, що більшість вчених підтримують цю ідею. Проект "Дім інновацій" вже працює, є професійна команда. Ми плануємо залучати резидентів з різних сфер - медицини, біології, хімії, інфраструктури, соціальних наук. Переконаний, ми зможемо акумулювати цікаві ідеї, нові розробки на одному майданчику і стимулювати впровадження інновацій в Україні", - підкреслив Ігор Янковський.

За словами керівника "Дому інновацій", команда проекту чітко виділила два тренди, які й підтвердили результати опитування: вчені хочуть комунікації, і вони присутні в соціальних мережах. "Нашу сторінку Facebook читають в 35 країнах світу, а сайт Innovation House - в понад 85 країнах світу. Ми відкриті для спілкування, партнерства і працюємо над тим, щоб все більше людей цікавилися українською наукою та інноваціями", - зазначив Олександр Кульвановський.

Олександр Бєлік

Залиште свій коментар

Вибір редакції