Динозаври гріли яйця окропом

Яйця протягом одного-двох місяців піддавалися нагріву до 60-100 градусів Цельсія.

Деякі види динозаврів відкладали яйця в безпосередній близькості від геотермальних джерел, пар від яких обігрівав кладку. Стаття, в якій вчені виклали ці висновки, опублікована в журналі Nature Communications, коротко про дослідження пише портал Nature News.

Автори працювали в Аргентині, в провінції Ла-Ріоха. Вони виявили 80 кладок яєць, розташованих на відстані трьох метрів і менше від геотермальних джерел. У середньому кладки містили від 3 до 12 яєць, але в деяких випадках їх кількість досягала 35 штук. За зовнішніми ознаками вчені визначили, що яйця належали неозауроподам - групі рептилій, спорідненій зауроподам (гігантським динозаврам, які пересувалися на чотирьох кінцівках).

Хімічний аналіз мінералів з яєчної шкаралупи показав, що яйця протягом одного-двох місяців піддавалися нагріву до 60-100 градусів Цельсія. Товщина шкаралупи яєць діаметром близько 21 сантиметри варіювалася від 1,29 до 7,54 міліметра. Вчені вважають, що максимальної товщина була на момент кладки, але під впливом розчинених у воді гарячих джерел кислот шкаралупа поступово стоншується. До моменту вилуплення дитинчат шкаралупа ставала досить тонкою для того, щоб її можна було зруйнувати зсередини.

Вчені досить часто знаходять яйця динозаврів, а також вимерлих птахів у різних частинах світу. Зовсім недавно групі дослідників вперше вдалося виділити ДНК із шкаралупи яєць гігантських птахів, зниклих близько 19 тисяч років тому.

Читайте також:

У Техасі знайшли новий вид динозаврів

Вперше виявлено отруйного динозавра

У хижих динозаврів виявили звичку лазити по деревах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: