Дискам пророкують загибель

Звукозаписна індустрія повинна відмовитися від компакт-дисків і впритул зайнятися дистрибуцією музики через Інтернет, вважають аналітики.


Замість того аби поширювати альбоми на CD, звукозаписні студії повинні акцентувати свою увагу на онлайновій дистрибуції, передає думку аналітиків Gartner видання Register Hardware.

При цьому врятувати формат не зможуть жодні нововведення, включаючи CDVU+ (CD View Plus).

"Підтримуючи ринок компакт-дисків, замість того, щоб інвестувати в дистрибуцію музики через Інтернет, найбільші студії звукозапису ніколи не доб'ються успіху в боротьбі з піратством і ніколи не зможуть отримувати таких доходів, як раніше", - вважає аналітик Gartner Майк МакГвайер. "Всі нові релізи і каталоги повинні публікуватися, перш за все, в Інтернеті". "Це не означає, проте, що класичні лазерні диски повинні повністю зникнути. Запис на CD може існувати як послуга. Їх можна використовувати в рекламних цілях або роздавати на концертах". Аргументують експерти свою думку тим, що сьогодні в компакт-дисків практично не залишилося переваг.

Продажі CD за останні роки сильно впали. Показовим є ринок США. У 2005 році продажі компакт-дисків тут скоротилися на 7%, тоді як кількість завантажень через Інтернет збільшилося в два рази. У 2007 році на Інтернет-магазини припала майже чверть доходу, отриманого звукозаписною індустрією США, а продажі компакт-дисків впали ще на 20%. В світі цей показник склав 15%. Немає жодних причин вважати, що у 2008 році тенденція зміниться.

Перший компакт-диск був випущений у 1982 році. Спочатку цей формат був створений для запису звуку, проте пізніше став використовуватися для запису даних. Формат завоював успіх: до 2004 року світові продажі компакт-дисків досягли значення в 30 млрд. штук. До 2007 року в світі було продано близько 200 млрд. CD.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: