Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дивовижне відкриття змінює погляд на історію: учені знайшли невідомого раніше динозавра-гіганта

Це предок найбільших тварин, які колись ходили землею.

В Аргентині вчені викопали скелет динозавра-гіганта, який мав довгу шию та хвіст, був 10 метрів завдовжки і важив близько 80 тонн.

Про це повідомляє BBC.

Відкриття свідчить про те, що динозаври еволюціонували насправді на 30 мільйонів років раніше, ніж вважали вчені. "Ми могли пересвідчитися, що це новий вид, який ми назвали Ingentia prima. На латині це означає "перший гігант", - зазначила доктор Сесілія Апалдетті з Національного університету Сан-Хуана.

Динозавр-гігант_1
Jorge A. Gonzalez / SWNS

Вважалось, що перші гігантські динозаври виникли на початку Юрського періоду, після того, як супервулкани викликали глобальне вимирання в кінці Тріасового періоду. Але знахідка скелетів в Аргентині дозволяє говорити, що принаймні деякі динозаври змогли досягти гігантських розмірів в останній частині Тріасового періоду, ще до цього вимирання.

"Перший гігант" належить до групи завроподоморфів, що означає з "ногами як в ящірки". Згодом саме вони перетворилися на чотириногих істот, які стали найбільшими тваринами, які колись ходили по землі.

Динозавр-гігант_2
Jorge A. Gonzalez / SWNS

Нагадаємо, сліди одного із найбільших у світі динозаврів знайшли у Шотландії. В лагуні на острові Скай науковці виявили відбитки найбільшої тварини, яка коли-небудь ходила землею.  Учені впевнені, що така знахідка поглибить їхні знання з місця проживання динозаврів.

ВідеоНа паризькому аукціоні продали два скелети стародавніх динозаврів

Кожен продали за майже півтора мільйона євро. Покупець свого імені не розкрив. Рештки тварин розкопали у Північній Америці. Їм понад 150 мільйонів років. 12-метровий скелет належить одному з найбільших травоїдних динозаврів юрського періоду - диплодокові. А чотириметрові кістки - від хижака алозавра.

На паризькому аукціоні продали два скелети стародавніх динозаврів

Вибір редакції