Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дизайнерка показала, як чудернацьки може змінитися людський ніс через життя на Марсі

Авторка врахувала кілька найбільш важливих особливостей марсіанського клімату.

Польська дизайнерка Марта Флісиковська оприлюднила результати свого проекту Who Nose, присвяченого адаптації людського носа під марсіанський клімат.

Про це йдеться у статті, опублікованій в Journal of Science and Technology of the Arts.

Авторка проекту показала три носи: з двома парами ніздрів для ефективного зігрівання повітря, зі спеціальної "спідничкою"для збільшення гучності і плоский ніс для захисту від Сонця.

Людський ніс неодноразово змінювався в процесі еволюції у представників різних народів, адаптуючись під клімат. У разі колонізації інших планет ніс протягом якогось часу адаптується і під клімат нової місцевості, якщо припустити, що люди будуть дихати без допомоги допоміжних пристроїв.

Марта Флісиковська вирішила візуалізувати, як людський ніс буде адаптуватися під марсіанський клімат. Авторка врахувала кілька найбільш важливих особливостей марсіанського клімату: низькі температури (середня температура на поверхні планети - близько 63 градусів Цельсія), тонка атмосфера, що пропускає більше сонячних променів, ніж атмосфера Землі, а також низький тиск, через який звук поширюється на набагато менші відстані, ніж на нашій планеті.

Фотогалерея Адаптація людського носа під марсіанський клімат (3 фото)

Таким чином, людським носам необхідно буде адаптуватися таким чином, щоб зігрівати повітря, захищатися від Сонця і збільшувати гучність звуку. На підставі цього Флісиковська створила три різних макети носів.

Перший має дві пари ніздрів для полегшеного зігрівання повітря, що поступає і практики релаксації, другий ніс – плоский – для захисту від Сонця, а також для тривалого носіння захисних шоломів. Нарешті, останній ніс оснащений спеціальною "спідничкою", за допомогою якої звук людського голосу може резонувати і поширяться на велику дистанцію.

Нагадаємо, науковці NASA досліджують, як саме тривале перебування у космосі може вплинути на людський організм. Про вищий зріст, набрякле обличчя та інші наслідки життя у космосі, про які варто знати кожному, читайте у матеріалі TСН.ua.

ВідеоАпарат космічної агенції NASA вперше записав шум вітру на Марсі

Коливання настільки малі, що людське вухо почути їх не може. Науковці NASA збільшили звук на дві октави. І радять слухати його в навушниках. Зонд "Інсайд" успішно сів на поверхню Марса наприкінці листопада.

Апарат космічної агенції NASA вперше записав шум вітру на Марсі

Залиште свій коментар

Вибір редакції