Для американських солдатів створили шоломи, що знаходять снайперів

Розробка американських вчених допоможе визначати місце знаходження снайпера з точністю до кількох метрів.

Американські дослідники створили шоломи, що допомагають солдатам з високою точністю визначати місцезнаходження снайпера.

В основі розробки лежить відома технологія, яка дозволяє аналізувати характерні звуки, що видаються випущеними з потужних рушниць кулями, і вираховувати напрям і відстань до джерела. Істотна відмінність нової системи від аналогів полягає в тому, що тут використовується не централізований або автономний набір датчиків, а ціла мережа таких пристроїв - поодинці на солдата.

Ідея в тому, аби оснащувати кожен шлем чотирма мікрофонами, інформація від яких поступає в персональний КПК солдата по Bluetooth. У кожен пристрій заздалегідь завантажуються карти або знімки місцевості, в якій виробляється бойова операція. Всі ці "мобільні бойові одиниці" є вузлами мережі, взаємодіючи між собою по радіозв'язку. Така схема дозволяє уточнювати місце розташування снайпера методом тріангуляції.

"Оскільки мікрофони в шлемі розташовані дуже близько один від одного, точність не дуже висока, — говорить керівник проекту Акош Ледецзі. — Проте вузли постійно обмінюються даними про час і спрямованість цих акустичних сигналів, а також власним місцем розташування і напрямом. Коли два або більш за вузол виявляють постріл, вони здатні обчислити пеленг з точністю до одного градуса і відстань в межах декількох метрів".

Система виявлення снайпера працює в повністю автоматичному режимі: навіть автоматні черги не можуть перешкодити успішному розпізнаванню пострілів з снайперської рушниці.

Геопозіціонування солдатів виробляється за допомогою крихітних радіочіпів, в яких точність значно вища, ніж у GPS.

Кожен вузол нової системи має дуже невелику масу, збирається з доступних у продажу елементів і обходиться приблизно в 1000 доларів.

Читайте також:

Японський астронавт тестує на орбіті "вічно свіжі" труси

Представлений новий формат звуку, що зберігає якість оригіналу

Комп'ютери переводять на голосове управління

У США почали продавати літакомобілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: