До Землі наближається схожий на космічний корабель астероїд

Астероїд, який у середу максимально наблизиться до Землі, має форму космічного корабля, створеного людиною.

Астрономи виявили загадковий астероїд, параметри орбіти якого змушують припускати, що це може бути створений людиною космічний апарат. У середу він наблизиться до Землі на мінімальну відстань.

Повідомлення про виявлення цього небесного тіла було опубліковано на сайті Центру малих планет Міжнародного астрономічного союзу в понеділок увечері.

Згідно з розрахунками вчених, астероїд, що одержав позначення 2010 AL30, має розміри близько 10-15 метрів. У середу, близько 12.48 за Грінвічем (14.48 за київським часом) він зближуватиметься із Землею на мінімальну відстань - 128 тисяч кілометрів, що майже втричі вище за орбіту місцерозташування геостаціонарних супутників.

"Цей об'єкт... має період обертання один рік - отже, це скоріше створений людиною об'єкт, ніж природне небесне тіло", - зазначають італійські астрономи Ернесто Гуїдо і Джованні Состеро з обсерваторії Реманцакко, які отримали знімки астероїда.

Разом із тим, американський астроном Алан Харріс, старший науковий співробітник Інституту космічної науки, вважає, що орбіта відкритого астероїда не є чимось незвичайним і не схожа на звичайні орбіти космічних апаратів.

У період максимального зближення із Землею астероїд 2010 AL30 можна буде спостерігати в сузір'ї Риб, у сузір'ї Оріона та сузір'ї Тельця як зірку 14-ої величини, але розгледіти її можна буде тільки в телескоп.

У березні 2009 року американська експедиція в Судані зібрала 47 шматків маленького астероїда, що впав на Землю в жовтні 2008 року.

Немало метеоритів, які науковці вважають уламками астероїдів, знаходили й раніше. Унікальність тієї ситуації полягає в тому, що астероїд уперше було виявлено ще при підльоті до Землі.

Читайте також:

Росія врятує Землю від астероїда Апофіс

Земля розминулася з невідомим астероїдом

"Падіння метеорита" в Латвії влаштував мобільний оператор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: