Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Розробка для дітей-аутистів та система військової логістики: українські вчені представили головні дослідження

На пріоритетні дослідження держава виділила 21,1 млн гривень.

Українські науковці представили результати 14 досліджень, які виконували за держзамовленням упродовж останніх двох років. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Усі проекти були відібрані під час конкурсу 2016 року, а на їхнє фінансування держава виділила 21,1 млн гривень. Наразі усі вони вже завершені, готові до впровадження, а подекуди вже використовуються. Як зазначається, дослідження проводились за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки.

Приміром, у Львівській політехніці вчені створили систему, яка в режимі онлайн збирає та передає інформацію про деформацію та зміну положення інженерних споруд. Завдяки їй можна попередити руйнування стратегічно важливих об’єктів та запобігти надзвичайним ситуаціям. Система використовує геодезичний моніторинг та має низку переваг над зарубіжними аналогами. Наприклад, вартість, можливість працювати в реальному часі, бездротова передача та інші. Система вже встановлена на Тереблє-Рікській ГЕС.

"Український науковий центр розвитку інформаційних технологій" розробив новітню систему для військової логістики, що дозволить замінити тривале та копітке опрацювання стосів паперів і файлів з різних баз даних. Вона допоможе швидко аналізувати потреби певної військової частини чи групи для виконання завдань, місцезнаходження необхідних засобів та географічне співвідношення усього цього. Комплекс є досить універсальним і може знадобитись в інших силових відомствах та корпоративних структурах, що мають розгалужену систему матеріально-технічного постачання.

Виявити ВІЛ навіть на ранніх стадіях – таку тест-систему створили у ПАТ "Науково-виробнича компанія "ДІАПРОФ-МЕД"". Тест має високу діагностичну та аналітичну чутливість. Система також адаптована до використання на різному обладнанні та вже готова до масштабного виробництва.

Інша важлива розробка у галузі наук про життя – технологічний маршрут супроводу дитини з розладами спектра аутизму в дитсадках та школах. Він створений у Львівському національному університеті ім. Івана Франка. Як показала практика, у дітей, які мали маршрут супроводу, збільшувався розподіл уваги, реверсивна пам'ять, здатність до класифікації та аналогії, порядкова послідовність. Водночас у цих дітей зменшувалися порушення комунікації, соціальної взаємодії тощо.

Іншу "розумну систему" розробили в Національному університеті біоресурсів і природокористування. Вона дистанційно моніторить, наскільки посіви рослин забезпечені мінеральними добривами. Спочатку безпілотники обстежують посіви та роблять фото, а потім система аналізує зображення та будує карту, де позначає ділянки, яким потрібно добриво.

Під час експерименту на урожаях пшениці така розробка дозволила заощадити добрива, збільшити урожай та підвищити клас зерна.

Надзвичайно високий експортний потенціал має розробка Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України. Вона дозволятиме виявляти джерела радіаційного випромінення без особистого догляду персоналу та транспорту та матиме суттєво нижчу собівартість порівняно із світовими аналогами. Розробка полягає у створенні технології виготовлення гігроскопічних галогенідів для виробництва сцинтиляційних монокристалів.

Нагадаємо, що у Києві група розробників працює над пристроєм BIOsens, який має визначати кількість мікотоксинів у продуктах. Пристрій може стати світовим відкриттям. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції