Доповідь NASA: інопланетяни можуть знищити людство, щоб врятувати Землю

Фахівці з NASA запропонували кілька ймовірних сценарієв розвитку контактів людства з позаземними цивілізаціями.

Інопланетяни можуть знищити людство заради збереження екології Землі та захисту інших галактичних цивілізацій. Такий ймовірний сценарій запропонували американські вчені з NASA.

За припущенням науковців, є ризик, що інопланетяни розцінять зміни в земній атмосфері (збільшення викидів парникових газів) як ознаку того, що місцева цивілізація втратила контроль над ситуацією, і знищать нас, поки ми не нашкодили ще сильніше.

У дослідженні "Що принесе людству контакт з інопланетянами - користь чи шкода?" Шоун Домегел-Голдмен з відділу планетології NASA і його колеги з Пенсільванського університету викладають ще кілька гіпотетичних сценаріїв.

Мета вчених - допомогти людству "підготуватися до реального контакту". Автори ділять потенційні контакти на три категорії: благотворні, нейтральні та шкідливі.

Благотворні - це, наприклад, просто виявлення інших розумних істот у Всесвіті чи співпраця, яка допоможе перемогти голод, злидні і хвороби.

Нейтральні контакти можливі у випадках, якщо конструктивне спілкування неможливо - коли прибульці не схожі на нас, або якщо вступ до "Галактичного клубу" пов'язаний з надмірними бюрократичними перепонами.

Найбільш негативні варіанти - випадки, коли прибульці навмисне або мимоволі заподіють шкоду людству: з'їдять, поневолять, нападуть, або просто розчавлять нас своїми тілами, чи занесуть невиліковну заразну хворобу.

Особливо прикро, якщо чужа цивілізація випадково напустити на нас недружній штучний інтелект або проведе фізичний експеримент, який зробить нашу частину галактики безлюдною.

Але багатьох бід можна уникнути. Вчені радять проявляти обачність при трансляції сигналів у космос: "не можна поширювати інформацію про будову наших організмів - нею можна скористатися для розробки зброї проти землян".

"Всі контакти з інопланетянами слід зводити до розмов про математику, поки ми не дізнаємося більше про те, з якою цивілізацією маємо справу", - рекомендують вони.

Читайте також:

Нова теорія фізиків: якщо ми дамо про себе знати космосу, нас знищать

NASA запустило дослідницьку місію на Юпітер

Землян закликали готуватися до прийому 100 видів інопланетян

Російський вчений знайшов "останки інопланетян" на місці падіння Тунгуського метеориту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: