Дослідники назвали неочікувану причину того, що у давньоєгипетських статуй нема носів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Винні не лише сили природи та часу.

Є особливість, яка сьогодні об'єднує давньоєгипетські витвори мистецтва - від статуй правителів до скульптур божеств, яким ті самі монархи поклонялися. Майже в усіх них відсутній ніс. І в такому руйнуванні винен не лише час, а й навмисні зусилля, переконують експерти.

Про такі висновки дослідників пише DailyMail.

За словами куратора Бруклінського музею Едварда Блейберга, який розслідував дивне явище, ця форма каліцтва, ймовірно, справа рук грабіжників могил, які намагались зашкодити злим духам помститися.

Очевидно, що такий елемент як ніс випирає найбільше, тому легше може бути знищений впливом природніх сил, особливо протягом тисячоліть. Проте розбиті носи також часто зустрічаються й на зображенням, зроблених на пласких плитах. А це вже вказує на навмисність шкоди, і зовсім не випадково.

Як пояснює дослідник, розбиваючи частина статуї, грабіжники могил, ймовірно, намагались "деактивувати силу зображення". "Пошкоджена частина тіла більше не може виконувати свою функцію", - пояснює він. Таким чином, втрачаючи ніс, статуя втрачає здатність "дихати".

Таке "вбивство" статуї мало гарантувати грабіжникам, що духи не прийдуть за ними, аби помститись – для древніх єгиптян статуї були своєрідним "вмістилищем" душі того, кого вона зображає.

Нагадаємо, у єгипетській гробниці, якій вже понад 3200 років, знайшли найстаріший у світі сир зі смертельним "прокляттям". Продукт виявили поруч із захороненням єгиптянина Птамеса, який колись стояв на чолі столиці держави Мемфіса.

ВідеоТуристи зможуть відвідати у Єгипті унікальну гробницю, яка довгий час була затоплена

Лише тепер завдяки сучасним технологіям вдалося знизити рівень води в підземеллі. Усипальню, датовану другим століттям нашої ери, знайшли випадково наприкінці 19 століття - завдяки віслюку, який упав всередину.

Туристи зможуть відвідати у Єгипті унікальну гробницю, яка довгий час була затоплена

Залиште свій коментар

Вибір редакції