Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дослідники назвали швидкість, з якою рекордно тане Арктика

Дослідники назвали швидкість, з якою рекордно тане Арктика

Північний морський шлях вперше повністю вільний від льоду.

Близько одного мільйона квадратних кілометрів менше океану покрито льодом, ніж за останні сім років, згідно з новими даними, і значним чинником у цьому є рекордна в Арктиці спекотна хвиля.

Про це пише VICE.

Згідно з новими даними, кількість морського льоду в Арктиці є на історично низькому рівні, при цьому головний Північний морський шлях уздовж норвезького і російського арктичного узбережжя, який веде до Тихого океану, вперше повністю вільний від льоду.

Протяжність арктичного морського льоду, яка вимірює, скільки площі поверхні океану покрито льодом, є найнижчою точкою за липень з тих пір, як дослідники вперше почали використовувати супутникові спостереження для його вимірювання.

Близько мільйона квадратних кілометрів океану покрито льодом - менше, ніж за останні сім років.
Центр полярних і морських досліджень Інституту Альфреда Вегенера, ім. Гельмгольца (AWI)

Зрушення викликане частково аномально високими температурами: липень на східно-сибірському узбережжі був на шість градусів тепліший, ніж довгострокові середні значення в травні і червні, а в центральній частині Арктики відзначаються дні, які на 10 градусів тепліші за середню позначку. Спека в Сибіру була б неможлива без антропогенного глобального потепління.

Більш швидкий крижаний дрейф, який стосується того, як вітри і морські течії переносять лід, і більш високі, ніж зазвичай, температури були ймовірною причиною, за словами фізика Марселя Ніколауса.

Фактично, потік теплого повітря, який подорожує регіоном, домінував над погодою в Арктиці і призвів до температур, що набагато перевищують довгострокові середні значення.

 

Чим більше у нас цього танення, тим більше ми очікуємо екстремальних погодних умов.
сказав Ніколаус

 

Збільшене танення морського льоду також призводить до більшого нагрівання; темна вода океану поглинає енергію сонця, тоді як білий лід відбиває її, тому менший крижаний покрив означає, що океани можуть збирати більше тепла. 

Нагадаємо, на поверхні снігу в Антарктиді розпускаються мікроскопічні водорості і фарбують його у зелений колір. Вчені заявляють, що це явище позначає "початок нової екосистеми", причиною якого є глобальне потепління.

Залиште свій коментар

Вибір редакції