Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дослідники виявили зв’язок між привабливістю бороданів для жінок та відразою до комах.

Жінкам, які відчувають сильну відразу до комах на кшталт вошей, кліщів та бліх, чоловіки з бородою здаються менш привабливими.

Про це йдеться у новому дослідженні, опублікованому в Royal Science Open Science, передає CNN.

Зазвичай люди на інтуїтивному рівні вважають більш привабливими тих, хто має більш виражені статеві ознаки.

Так, привабливість чоловіка традиційно асоціюють із тестостероном, який пов'язаний із більш високим зростом, великими м’язами та густим та довгим волоссям на обличчі.

У дослідженні 2013 року дослідники спробували визначити, яка кількість волосся на обличчі найбільш приваблива для жінок. Опитані найбільше оцінили чоловіків із сильною щетиною, а от легка щетина, величезні бороди та чиста виголеність припала їм по душі менше.

У новому дослідженні найбільш привабливими виявилися обличчя з "маскулінними" рисами, як широкі щелепа та брови, а також чоловіки з бородою. Вибір жінок не залежав від того, шукають вони короткострокові чи довгострокові стосунки.

Водночас чоловіки з "маскулінними" рисами обличчя загалом подобаються більшості жінок. А от що стосується бороди, то можна було простежити зв’язок із тим, як жінки ставляться до різноманітних паразитів та хвороботворних мікроорганізмів. Якщо рівень відрази до них був дуже сильним, то і чоловіки з бородою здавалися менш привабливими.

З погляду теорії еволюції це може мати сенс. Вважається, що скорочення кількості волосся на людському тілі зменшило ризик розмноження хвороботворних паразитів.

Як зазначає CNN, досліджень щодо бороди на сьогодні чимало. Так, з’ясовано, що голених чоловіків більше полюбляють жінки у США, Китаї, Новій Зеландії, Фінляндії, Бразилії, Словаччині, Чехії та Туреччині, а у Великій Британії та Камеруні – навпаки.

Окрім цього, дослідження показали, що, якщо жінка виросла з бородатим батьком, то їй з більшою ймовірністю будуть подобатися такі чоловіки. Дівчата з бородатими партнерами також більш прихильні до волосся на обличчі.

Тож поки наука розбирається з цим питанням, чоловікам слід усе зважити перед відрощуванням бороди, якщо партнерку нудить від вигляду бліх, вошей та інших паразитів.

Тим часом учені не перший рік намагаються розібратися із тим, що робить людину сексуально привабливою. Головні критерії, від симетрії обличчя до певних кольорів, дивіться у ТСН.Stories.

Відео Цікаві факти про бороду

На неї не існує моди! У Всесвітній день без бороди ми розкажемо  унікальні факти про бороди і чому чоловікам не варто поспішати голитися.  

Цікаві факти про бороду

Залиште свій коментар

Вибір редакції