Дослідники з’ясували, де на Землі найнижча температура

Раніше найнижча температура була зареєстрована на радянській дослідницькій станції «Восток».

Учені зафіксували найнижчу температуру на поверхні Землі - мінус 98,6 градуса за Цельсієм - в Антарктиці.

Про це інформує "Радіо Свобода".

Дослідницька група під керівництвом Теда Скамбоса з Університету штату Колорадо виявила рекордний мінімум при аналізі супутникових вимірювань крижаного покриву Південного континенту. 

Антарктида_2
Міністерство освіти і науки України

Дослідники фіксували понад 150 разів температуру, яка опускається нижче мінуса 90 градусів у південному полярному регіоні протягом 2004-2016 років.

Фотогалерея Подорож до Антарктиди (9 фото)

Раніше найнижча температура, яку колись реєстрували, була на радянській дослідницькій станції «Восток» в Антарктиді, де 23 липня 1983 року ртуть у термометрі опустилася до мінуса 89,2 градуса.

Відео12 українських полярників провели дослідження надр, атмосфери та води в Антарктиді

Українська антарктична експедиція спростувала міф про незграбних пінгвінів. Пінгвіни падають, та легко встають самостійно, без допомоги людей. Дванадцятеро науковців цілий рік вивчали надра і сейсмологію, водні ресурси Антарктиди, флору та глобальне потепління. Останнє існує - це з’ясували, спостерігаючи за тими ж пінгвінами. Експедиція вже прибула до Києва. 

12 українських полярників провели дослідження надр, атмосфери та води в Антарктиді

Нагадаємо, що дослідження вчених виявили, що льоди Антарктики нагріваються в два рази швидше, ніж передбачалося раніше. Виникає можливість небезпеки, що ця тенденція може призвести до більш інтенсивного танення льодів, що в свою чергу приведе до підвищення рівня води в океані. 

Залиште свій коментар