Дослідники з’ясували, як довго коронавіруси можуть жити на речах довкола

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За низької температури і високої вологісті повітря вони можуть жити довше.

Якщо новий коронавірус з Уханя, названий COVID-19, подібний до членів свого "сімейства", то він може жити на речах та поверхнях протягом понад тижня.

Про результати нового дослідження пише Science Alert.

Автори вивчили всю доступну літературу про стійкість коронавірусів. Вони виявили, що ті з них, що вражають людину, за кімнатної температури можуть жити на заражених поверхнях до дев’яти  днів. Для порівняння: вірус кору може жити на забруднених поверхнях до двох годин.

Звичайно, дев’ять днів – верхня межа, а в середньому, кажуть дослідники, це сімейство вірусів може жити від чотирьох до п'яти днів на різних матеріалах, як алюміній, дерево, папір, пластик і скло.

Деякі з ветеринарних коронавірусів, які інфікують лише тварин, можуть зберігатися понад 28 днів.

"Низька температура і висока вологість повітря подовжують їхнє життя", - сказав лікар Гюнтер Кампф з Університетської лікарні Грайфсвальда.

Спочатку вчені готували цю ніформацію для підручника, втім вирішили оприлюднити свою роботу раніше через спалах нового коронавірусу. Вони зазначають, що їхні висновки можуть поширюватися і на COVID-19, втім у дослідженні дані щодо нього не використовувалися – їх поки що замало.

Щоб зменшити поширення коронавірусів загалом, автори нового дослідження пропонують лікарням ретельно дезінфікувати поверхні різними розчинами, зробленими з гіпохлориту натрію, перекису водню або етанолу.

"У лікарнях це можуть бути, наприклад, дверні ручки, а також кнопки виклику, тумбочки, каркаси ліжок та інші предмети в безпосередній близькості від пацієнтів, які часто виготовляються з металу або пластику", - пояснює Кампф.

У своєму дослідженні вони виявили, що ці конкретні рекомендації ВООЗ є "дуже ефективними" щодо SARS (тяжкий гострий респіраторний синдром) та MERS (близькосхідний коронавірусний респіраторний синдром).

Що таке вірус, коронавірус з Уханя інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 92 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції