Дослідники заявили, що вакцина від грипу зменшує ризик важкого перебігу коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
1648
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Дослідники заявили, що вакцина від грипу зменшує ризик важкого перебігу коронавірусу

Фото: УНІАН

Експерти вивчили дані понад 74,7 тис. пацієнтів зі США, Великої Британії, Італії, Німеччини, Ізраїлю та Сингапуру.

Вакцина від грипу зменшує ризик важкого перебігу COVID-19, заявили автори дослідження, оприлюдненого в середу, 4 серпня, в журналі Plos One.

Про це повідомляє ABC News.

Зазначається, що дослідники проаналізували електронні медичні картки понад 74,7 тис. пацієнтів зі США, Великої Британії, Італії, Німеччини, Ізраїлю та Сінгапуру, які мали позитивний результат тесту на коронавірус.

Дослідники виявили, що ті, хто отримав вакцину від грипу впродовж попередніх шести місяців, з меншою ймовірністю мали ускладнення зі здоров'ям, пов'язані з інфекцією COVID-19.

Водночас нещеплені від грипу на 20% частіше потрапляли до відділень інтенсивної терапії і на 58% частіше зверталися до відділень невідкладної допомоги.

Окрім того, пацієнти без вакцини мали на 45% вищу ймовірність розвитку сепсису, на 58% більше ризикували захворіти на інсульт і в них на 40% ймовірніше міг розвинутися тромбозу глибоких вен.

Вказується, що дослідники не виявили жодного зв'язку між отриманням щеплення від грипу і меншою ймовірністю смерті від COVID-19.

Нове дослідження узгоджується з декількома попередніми роботами, у яких вже заявлялося про зв'язок між легшим перебігом COVID-19 і щепленням від грипу. 

Автори, втім, зауважили, що ці дані не обов'язково свідчать про те, що вакцина від грипу захищає від нового коронавірусу.

Можливо, щеплення від грипу підвищує імунітет. Окрім того, люди, які вирішують зробити щеплення від грипу, як правило, в цілому більш здорові, ніж люди, які його пропускають, а це означає, що вони вже піддаються більш низькому ризику ускладнень COVID-19.

Експерти нагадали, що щеплення від грипу змінюється щосезону, тому неясно, чи буде вакцина, розроблена для періоду 2020-2021 років, мати такий же зв'язок з менш важким перебігом коронавірусу, як вакцина 2019-2020 років.

Звертають увагу також на особливість електронних медичних карт, яка полягає в тому, що різні країни можуть по-різному повідомляти про симптоми і використовувати різні тести для підтвердження діагнозу SARS-CoV-2, що може спотворити дані.

Тим часом Всесвітня організація охорони здоров'я зареєструвала понад 200 симптомів постковідного синдрому або "​Long Covid".

Чи стане коронавірус сезонним захворюванням, як грип та застуда

Чи стане коронавірус сезонним захворюванням, як грип та застуда

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
1648
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація