Дослідники знайшли найдавніший слід людини на американських континентах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дослідження проводилося в Чилі.

Палеонтологи у Чилі знайшли слід ноги людини, вік якого щонайменше 15,6 тисячі років. За словами науковців, це найдавніший подібний слід на континентах Південної та Північної Америки.

Про це пише науковий журнал PLoS ONE.

У статті розповідають, що відбиток ноги знайшли на розкопках Пілауко в місті Осорно на півдні Чилі ще у 2010 році. З того часу вчені точно визначили його вік за допомогою радіовуглецевого датування і підтвердили, що це слід ступні.

Окрім цього, палеонтологи виявили в Пілауко кістки великих тварин, останки безхребетних, фрагменти дерева і навіть примітивні інструменти.

Щоб зрозуміти, як міг сформуватися слід і яким була людина, яка його залишила, науковці провели дев'ять експериментів.

Схоже, що відбиток належав дорослій людині масою близько 70 кілограмів, яка, найімовірніше, відноситься виду Hominipes modernus (родича сучасної людини).

До цього вважалося, що найдавнішим слідом в Південній Америці досі був відбиток ноги віком близько 14,5 тисячі років, знайдений у тому ж місці, що й новий слід.

Сучасна людська хода з'явилася ще до виникнення роду Homo: американські дослідники в 2018 році прийшли до висновку, що наші предки стали ходити на прямих ногах ще 3,6 мільйона років тому.

ВідеоЄгипетські археологи знову знайшли цінні гробниці

У місті Луксор дослідники розкопали дві велетенські стародавні гробниці, які належать до часів 18 династії фараонів. Тобто спорудам вже три з половиною тисячі років. Розташовані вони поряд, одну з них археологи називають найбільшою у регіоні. Площа гробниці 550 квадратних метрів, до того ж приміщення має 18 виходів. Усередині добре збереглися настінні малюнки та написи.    

Єгипетські археологи знову знайшли цінні гробниці

Залиште свій коментар

Вибір редакції