Дослідження: люди з екстремістськими поглядами менш здатні виконувати складні розумові завдання
Ще однією особливістю людей, схильних до екстремізму, є невміння регулювати свої емоції.

Вчені з Кембриджського університету досліджували зв’язок відмінностей в сприйнятті та обробці інформації і їхній вплив на формування ідеологічних світоглядів, наприклад, політичних, національних переконань, не беручи до уваги традиційні демографічні фактори, зокрема вік, раса та стать.
Про це повідомляє The Guardian.
У дослідженні взяли участь понад 330 учасників із США у віці від 22 до 63 років, які протягом двох тижнів проходили тестування, з них 37 нейропсихологічних завдань та 22 опитування, що стосувалися особистості. Потім дослідники використовували обчислювальне моделювання для отримання інформації про сприйняття та здатність учасника виконувати складні розумові завдання.
"Людина, яка намагається обробити та спланувати складні послідовності дій, частіше звертається до крайніх або авторитарних ідеологій, що спрощують світ", — зазначила авторка дослідження Леор Змігрод.
Загалом, дослідники виявили, що ідеологічні установки впливають на процес когнітивного прийняття рішень. Ще однією особливістю людей, схильних до екстремізму, є невміння регулювати свої емоції. Вони імпульсивні, навмисно шукають обставин, які викликають сильні емоційні переживання.
У деяких завданнях учасникам пропонувалося реагувати якомога швидше і максимально точно. Люди, які схилялися до політично консерватизму, схильні йти на повільну і стійку стратегію, тоді як політичні ліберали застосовували більш швидкий, але менш точний підхід.
"Ми бачимо, що на дуже базовому нейропсихологічному рівні, люди, які є політично консервативними, ставляться до всіх стимулів, з якими стикаються, з обережністю", — додала Леор Змігрод.
Нагадуємо, що вчені створили пластир, який моніторить фізико-хімічні показники організму.