Два яблука на день захистять організм від серцевих захворювань - учені

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Експерти радять їсти яблука кожен день.

Науковці з університету Редінга дізналися, що вживання двох яблук на день допоможе захистити організм від серцевих захворювань і знизити рівень холестерину. Їхнє дослідження опубліковано в американському журналі Journal of Clinical Nutrition, передає видання The Times.

Дослідження показало "чітку причину і наслідок" між вживанням цих фруктів і їхнею користю для здоров'я. Вчені побачили, що яблука багаті клітковиною і з'єднаннями, які називаються поліфенолами, що можуть знизити показники так званого поганого холестерину і поліпшити функцію кровоносних судин.

Саме поліфеноли, на думку вчених, відіграють ключову роль у зниженні високого рівня холестерину, який сприяє зміцненню і звуженню артерій, підвищуючи ризик серцевого нападу та інсульту.

У дослідженні використовувалися червоні яблука сорту Renetta Canada, які багаті проантоціанідінами, типом з'єднання поліфенолів. Для порівняння показників учені використовували сік з яблук, з такою ж кількістю калорій і цукру.

40 осіб середнього віку взяли участь у дослідженні. Половина з'їдала два яблука на день, а половина отримувала еквівалент у вигляді соку протягом двох місяців. Через деякий час групи помінялися. Максимальні показники холестерину (5,89) були у тих учасників дослідження, які їли два фрукта на день, і 6,11 в ті тижні, коли вони пили сік.

На думку вченого Танасиса Кутсоса, одним з чітких висновків цього дослідження є те, що прості невеликі зміни в нашій дієті, такі як щоденне введення в раціон двох яблук, можуть зробити істотний вплив на показники здоров'я серця. "Ми поки не знаємо, чи відповідає за результати волокно, яке міститься в яблуці, або поліфенол, який знаходиться в значно більшій концентрації в яблуках, які ми використовували. У будь-якому випадку, явним переможцем тут є саме яблуко", - резюмував він.

Десятки мільйонів людей щодня приймають спеціальні препарати, щоб контролювати рівень холестерину, але вони, на відміну від звичайних яблук, можуть мати побічні ефекти для деяких категорій пацієнтів.

Нагадаємо, 21 серпня дієтолог та стоматолог розповіли, як правильно їсти яблука.

Відео Яблуко чи банан: якому фрукту українці віддають перевагу і чому

Екзотичний банан стає популярнішим за традиційне для українців яблуко! Такі нещодавні дані профільної організації. За останні 8 місяців Україна імпортувала рекордну кількість бананів за останні 5 років: понад 180 тисяч тонн. Журналісти "Сніданку" вирішили перевірити, який все ж таки з фруктів українці люблять та що дешевше зараз: яблуко чи банан. 

Яблуко чи банан: якому фрукту українці віддають перевагу і чому

Залиште свій коментар

Вибір редакції