Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Копія улюбленця обійдеться у щонайменше 1,5 млн гривень.

У Китаї в Пекіні успішно працює компанія з біотехнологій "Sinogene", яка займається клонуванням домашніх тварин, розповідає Reuters.

Так, послугами "фабрики з клонування" вирішив скористатись власник місцевої зірки Джуса – собака зіграв у десятках китайських фільмів та телевізійних постановок. Сам пес щенят мати не може, бо його кастрували у ранньому віці. Хазяїн на ім'я Хе не хоче миритися з тим, що зірковий пес так просто зникне і хоче лише одного – подовжити його життя.

Клонування домашніх тварин у Китаї_13
Reuters
Джус зі своїм клоном

"Джус сам собою – частина інтелектуальної власності і має великий соціальний вплив", - каже власник собаки. Щоб досягти своєї мети, чоловік вирушив до "Sinogene". Компанія набула популярності після успішного створення "генно-модифікованого" клона бігля у травні минулого року. Через місяць компанія почала клонувати тварин на комерційній основі.

За щонайменше 380 тисяч юанів (понад 1,5 млн гривень) власники домашніх тварин можуть клонувати своїх улюбленців.

Генеральний директор "Sinogene" Мі Цзидун заявив, що бізнес із клонування поки що перебуває на своєму початковому етапі. У його планах розширити коло послуг і зрештою, пропонувати редагування генів.

"Ми з’ясували, що дедалі більше власників домашніх тварин хочуть, аби їхні улюбленці були поруч якомога довше", сказав Мі.

У випадку з Джусом, зразки шкіри були зібрані з нижньої частини живота – вже за кілька тижнів після цього з них змогли виділити ДНК та запліднити яйцеклітину. Її хірургічно "підсадили" у матку сурогатної матері-собаки – в цьому випадку бігля.

Клонування домашніх тварин у Китаї_8
Reuters
Сурогатна матір клона.

Копія Джуса народилася в середині вересня і близько місяця залишалося в лабораторії біля свої матері. Пізніше щеня віддали Хе на невеликій церемонії, на якій був присутнім і справжній Джус.

Поки що власник не збирається кидати маленьку копію Джуса у шоу-бізнес, але бачить у ньому великий потенціал. "Ми віримо, що він буде навіть кращим за старого Джуса" - сказав чоловік.

Клонування домашніх тварин у Китаї_7
Reuters
Джусу на церемонії представлють його копію.

Біотехнологічна промисловість Китаю стрімко розвивається, і порівняно з аналогічними компаніями на Заході, зустрічає дуже небагато юридичних перепон.

Тін-Коп Лі, доцент біомедичних наук в Китайському університеті Гонконгу, зазначив, що в Китаї є положення про використання тварин для досліджень лабораторії, проте немає жодних законів, що регулюють клонування тварин.

Так, на початку цього року лабораторія Шанхаю представила перших у світі клонів мавпи. Не можна не згадати більш суперечливу і скандальну історію з китайським науковцем, який заявив, що "відредагував" гени ембріонів дівчат-близнюків.

ВідеоБарбара Стрейзанд клонувала свою улюблену собаку

Барбра Стрейзанд двічі клонувала свою собаку Саманту. 75-річна актриса зізналася у цьому американському виданню Variety. Саманта була рідкісної породи котон-де-тулеар з острову Мадагаскар. Для Стрейзанд її Саманта була безцінною.

Барбара Стрейзанд клонувала свою улюблену собаку

Залиште свій коментар

Вибір редакції