Майбутнє вже тут. Як у Китаї працює перша фабрика з клонування домашніх тварин

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Копія улюбленця обійдеться у щонайменше 1,5 млн гривень.

У Китаї в Пекіні успішно працює компанія з біотехнологій "Sinogene", яка займається клонуванням домашніх тварин, розповідає Reuters.

Так, послугами "фабрики з клонування" вирішив скористатись власник місцевої зірки Джуса – собака зіграв у десятках китайських фільмів та телевізійних постановок. Сам пес щенят мати не може, бо його кастрували у ранньому віці. Хазяїн на ім'я Хе не хоче миритися з тим, що зірковий пес так просто зникне і хоче лише одного – подовжити його життя.

Джус зі своїм клоном / Reuters

"Джус сам собою – частина інтелектуальної власності і має великий соціальний вплив", - каже власник собаки. Щоб досягти своєї мети, чоловік вирушив до "Sinogene". Компанія набула популярності після успішного створення "генно-модифікованого" клона бігля у травні минулого року. Через місяць компанія почала клонувати тварин на комерційній основі.

За щонайменше 380 тисяч юанів (понад 1,5 млн гривень) власники домашніх тварин можуть клонувати своїх улюбленців.

Генеральний директор "Sinogene" Мі Цзидун заявив, що бізнес із клонування поки що перебуває на своєму початковому етапі. У його планах розширити коло послуг і зрештою, пропонувати редагування генів.

"Ми з’ясували, що дедалі більше власників домашніх тварин хочуть, аби їхні улюбленці були поруч якомога довше", сказав Мі.

У випадку з Джусом, зразки шкіри були зібрані з нижньої частини живота – вже за кілька тижнів після цього з них змогли виділити ДНК та запліднити яйцеклітину. Її хірургічно "підсадили" у матку сурогатної матері-собаки – в цьому випадку бігля.

Сурогатна матір клона. / Reuters

Копія Джуса народилася в середині вересня і близько місяця залишалося в лабораторії біля свої матері. Пізніше щеня віддали Хе на невеликій церемонії, на якій був присутнім і справжній Джус.

Поки що власник не збирається кидати маленьку копію Джуса у шоу-бізнес, але бачить у ньому великий потенціал. "Ми віримо, що він буде навіть кращим за старого Джуса" - сказав чоловік.

Джусу на церемонії представлють його копію. / Reuters

Біотехнологічна промисловість Китаю стрімко розвивається, і порівняно з аналогічними компаніями на Заході, зустрічає дуже небагато юридичних перепон.

Тін-Коп Лі, доцент біомедичних наук в Китайському університеті Гонконгу, зазначив, що в Китаї є положення про використання тварин для досліджень лабораторії, проте немає жодних законів, що регулюють клонування тварин.

Так, на початку цього року лабораторія Шанхаю представила перших у світі клонів мавпи. Не можна не згадати більш суперечливу і скандальну історію з китайським науковцем, який заявив, що "відредагував" гени ембріонів дівчат-близнюків.

Барбара Стрейзанд клонувала свою улюблену собаку

Барбара Стрейзанд клонувала свою улюблену собаку
Наступна публікація