eBay готова продати Skype

Компанія eBay Inc. може продати підрозділ інтернет-телефонії Skype.

Чутки про те, що компанія eBay Inc., яка володіє найбільшим в світі онлайн-аукціоном, може продати підрозділ інтернет-телефонії Skype, значно підсилилися після того, як глава eBay Джон Донахю назвав Skype "прекрасним незалежним бізнесом". Як пише в своєму сьогоднішньому номері британська The Times, учасники ринку вважають, що ці слова є сигналом готовності до продажу підрозділу, якщо буде запропонована хороша ціна.

Обговорюючи з аналітиками щоквартальні результати eBay, які розчаровують, Донахю визнав, що "синергія між Skype і рештою елементів нашого портфеля мінімальна".

"Ми збираємося продовжити контролювати і розвивати цей бізнес і дамо вам знати, якщо у нас з'являться інші міркування щодо цього питання", - додав він.

"Якщо хтось захоче заплатити правильну ціну, не думаю, що в eBay будуть заперечувати з приводу продажу, - переконаний аналітик інвестиційного консультанта MorningStar Ларрі Вітт. - В eBay є свої внутрішні оцінки того, скільки коштує Skype, але мені здається, вони чітко дали зрозуміти, що підрозділ не є основним елементом їх стратегії розвитку".

еBay придбала Skype, що забезпечує користувачам послуги голосового зв'язку через Інтернет, зокрема шляхом дзвінків на мобільні і стаціонарні телефони, в 2005 році за 2,6 млрд. дол. З тих пір компанія неодноразово заявляла про те, що переплатила в ході цієї операції.

Очевидним потенційним покупцем експерти вважають Google, оскільки Skype буде прекрасним доповненням до вбудованої опції голосового зв'язку Google Talk. Також в операції можуть бути зацікавлені американські телефонні компанії AT&T і Verizon, що пропонують послуги як стільникового, так і наземного зв'язку.

Представники eBay відмовилися прокоментувати цю інформацію.

eBay зменшила чистий прибуток в четвертому кварталі 2008 року на 31%, а також зафіксувала перше скорочення виручки через погіршення попиту з боку споживачів. Чистий прибуток становив в жовтні-грудні 367 млн. дол., або 29 центів з розрахунку на акцію, в порівнянні з 531 млн. дол., або 39 центами на акцію, отриманими за аналогічний період 2007 року.

Покупці скоротили бюджет на різдвяний сезон продажів і понизили онлайн-покупки. Виручка в цьому сегменті, частка якого становить 55% в загальному обсязі продажів eBay, впала на 16%. eBay відзначає, що в першому кварталі умови як і раніше залишаються незрозумілими, а прибуток і виручка будуть гіршими за очікування аналітиків. 

Читайте також

іPhone та iPod Touch допоможуть влучно стріляти

В Україні кількість юзерів меншає, у світі – зростає

Австралійський хакер знищив дані про 10 тисяч держслужбовців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: