Екіпаж МКС евакуювали через космічне сміття

Відстань від МКС до небезпечного уламка склала близько 250 метрів. Фрагмент сміття було виявлено занадто пізно для виконання маневру ухилення.

Екіпаж МКС у вівторок, 28 червня, був змушений евакуюватися в кораблі "Союз" через уламок космічного сміття, що пролетів у небезпечній близькості від станції.

Відстань від МКС до уламка склала близько 250 метрів. Фрагмент сміття було виявлено занадто пізно для виконання маневру ухилення. Космонавти Роскосмосу Олександр Самокутяєв та Андрій Борисенко, а також астронавт NASA Рональд Гаран сховалися в кораблі "Союз ТМА-21", а росіянин Сергій Волков, японець Сатосі Фурукава і американець Майкл Фоссум - в кораблі "Союз ТМА-02М".

Як повідомляється, після того, як уламок пролетів, всі члени екіпажу повернулися на станцію.

Космічне сміття не вперше стає причиною евакуації екіпажа станції або оголошення тривоги. Останній захід застосовується в тому випадку, коли уламки опиняються у так званій "червоній зоні" - тобто на відстані менше кілометра від станції. Так як і фрагменти сміття і МКС рухаються з високою швидкістю, зіткнення навіть з відносно невеликим фрагментом може виявитися небезпечним.

Протягом останніх років кількість космічного сміття на орбіті зростає через те, що в космос постійно запускаються нові супутники.

Нещодавно американські вчені запропонували боротися з космічним сміттям на орбіті за допомогою лазера.

Читайте також:

Астронавт, порушивши правила безпеки, зробив унікальні фото шатла на орбіті

На небезпечній відстані від Землі пронесеться гігантський астероїд

Росіяни везуть в космос людські кістки, помідори та захист від радіації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: