Екологи б'ють на сполох через "відродження" надзвукових літаків, які серйозно загрожують довкіллю

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Переліт на надзвукових літаках триває менше, проте і палива потребує набагато більше.

Принаймні три компанії планують повернути надзвукові літаки в небо - екологи занепокоєні, адже їхнє "відродження" призведе до значного збільшення викиду парникових газів.

Про це повідомляє USA Today.

Британські та французькі авіалінії використовували надзвукові літаки майже тридцять років, проте 2003-го відмовилися від них через низький попит – квитки на них були дорогими. Цьому посприяла і катастрофа "Конкорда" під Парижем у 2000 році, яка забрала життя 113 людей .

Наразі ж принаймні три стартапи працюють над поверненням надзвукового транспорту – серед них комерційно орієнтований Boom Supersonic і два інших, які працюють над бізнес-джетами, Spike Aerospace і Aerion Supersonic.

Переліт на надзвукових літаках займає менше часу. Наприклад, шлях з Парижа до Нью-Йорка тривав би три з половиною години – звичайний комерційний політ триває близько восьми.

Проте екологи занепокоєні, адже надзвукові літаки, економлячи кілька годин часу, використовують набагато більше палива на пасажира, ніж звичайні літаки – за підрахунками у п'ять-сім разів більше.

Окрім того, що для більш швидкого польоту потрібно більше палива, очікується, що надзвукові літаки перевозитимуть значно менше пасажирів на борту.

Разом з цим, на меті сучасної авіаційної галузі скоротити викиди вуглекислого газу вдвічі до 2050 року у порівняно з 2005-м. Це складне завдання, а з додаванням викидів надзвукових літаків стає зовсім проблематичним.

Водночас компанії, у планах яких відроджувати надзвукові літаки, стверджують, що їхня мета – прирівняти витрати палива на надзвукових рейсах до витрат бізнес-класу звичайних літаків.

Нагадаємо, учені підрахували, скільки у землян залишилось часу, щоб зупинити катастрофічні зміни клімату - увесь світ має вжити "безпрецедентних" заходів до 2050 року і звести нанівець викиди вуглекислого газу, аби запобігти смертельним наслідкам глобального потепління.

Залиште свій коментар

Вибір редакції