Екологи б’ють тривогу: Земля щороку втрачає від 1% до 2% комах

Дата публікації
Перегляди
1018
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Екологи б’ють тривогу: Земля щороку втрачає від 1% до 2% комах

Фото: Associated Press

Найважливіше в світі царство комах "вмирає від тисячі порізів", - заявили провідні світові експерти з комах.

Зміна клімату, інсектициди, гербіциди, світлове забруднення, інвазивні види і зміни в сільському господарстві і землекористуванні призводять до того, що Земля щороку втрачає від 1 до 2 відсотків своїх комах.

Про це повідомляє New Yotk Post.

Проблема, яку іноді називають апокаліпсисом комах, схожа на головоломку. І вчені говорять, що у них досі немає всіх частин, тому їм складно усвідомити масштаби і змусити світ помітити і щось зробити.

Ентомолог з Університету Коннектикуту Девід Вагнер сказав, що вченим необхідно з'ясувати, наскільки більша втрата комах, ніж інших видів.

"Є причина для великого занепокоєння, - додав він, - тому що вони є метою "атаки" із застосуванням інсектицидів, гербіцидів і світлового забруднення".

Співавторка і етимологиня Університету Іллінойсу Мей Беренбаум, володарка Національної медалі науки, сказала: "Скорочення чисельності комах можна порівняти зі зміною клімату 30 років тому".

Становище ускладняється тим, що в багатьох випадках люди ненавидять комах, хоча вони запилюють продукти харчування в світі і мають вирішальне значення для харчового ланцюга.

За словами Вагнера, комахи "є тією тканиною, з якої побудовані Мати-природа і дерево життя".

За його словами, два добре відомих види - бджоли і метелики-монархи - найкраще ілюструють проблеми і занепад комах. Кількість медоносних бджіл різко скоротилося через хвороби, паразитів, інсектициди, гербіциди і відсутність їжі.

За словами Вагнера, більш суха погода на заході США, викликана зміною клімату, означає, що для метеликів буде менше молочаю. А зміни в американському сільському господарстві, коли знищують бур'яни та квіти, позбавляє бджіл можливості отримання нектару.

Але хороша новина в тому, що, за винятком зміни клімату, люди можуть багато чого зробити, щоб зупинити скорочення чисельності комах, якщо зрозуміють, що це глобальна проблема, яку потрібно вирішувати знизу.

Нагадуємо, що кліматологи розповіли дуже несподіваний прогноз на рік 2021. 

Наступна публікація