Екологи вимагають заборонити Google

Екологи виступили з пропозицією обмежити громадянам Європи доступ до пошукових систем двома годинами на день.

Американські екологи стверджують, що використання пошукових систем, таких, як Google, шкодить завдає значної шкоди довкіллю. Двічі запустивши пошук зі свого ПК, ви додаєте в земну атмосферу 15 грам вуглекислого газу. А це приблизно стільки ж, скільки виділяється вуглекислого газу при кип'яченні води в чайнику.

Google використовує величезні центри зберігання інформації по всьому світу, які споживають велику кількість енергії. Фізик Олексій Вісснер-Гросс з Гарвардського університету пояснює, що саме тому "пошук через Google певним чином впливає на навколишнє середовище".

Сама компанія не розкриває інформації про те, скільки енергії потрібно її пошуковим системам і скільки вуглекислоти виділяється в результаті їх діяльності. За підрахунками, щодня користувачі по всьому світу більше 200 млн. разів шукають щось в інтернеті. За даними аналітичної фірми Gartner, IT-індустрія зараз забруднює атмосферу не менше, ніж авіаперевезення (на їх частку доводиться 2% парникових газів).

Вісснер-Гросс підрахував також, у скільки обходиться атмосфері користування Інтернетом. За його даними, відвідуючи лише одну веб-сторінку, ми додаємо в атмосферу близько двох сотих грама вуглекислоти на секунду. При прогляданні сайту з безліччю зображень або відео виробляється вдесятеро більше парникових газів.

За даними британських екологів, при користуванні звичайним персональним комп'ютером в атмосферу кожну годину викидається від 40 до 80 грам вуглекислого газу.

У зв'язку з цим екологи виступили з пропозицією обмежити громадянам Європи доступ до пошукових систем двома годинами на день. А серед євродепутатів вже знайшлися такі, хто готовий внести подібний законопроект на розгляд Європарламенту.

Відзначимо, що така "обмежувальна" пропозиція надійшла слідом за категоричним закликом "зелених" повністю заборонити використання пошукових систем приватними особами, залишивши пошукові системи лише в Інтернет-кафе, бібліотеках і тому подібних громадських закладах.

Проте подібні радикальні заходи не знайшли розуміння і підтримки. Як вважають екологи, законопроект про введення обмеження використання пошукових систем приватними особами може бути розглянутий новими депутатами Європарламенту вже під час першої сесії - восени 2009 року.

Читайте також:

Google Earth почав вимірювати викиди вуглекислого газу

Google перейменують на Gogol'

Пошукова система Google сфотографувала британського привида

Тільки 20% українців користуються інтернетом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: