ESA покаже зближення з астероїдом у прямому ефірі

Космічний апарат "Розетта" пройде на відстані 3162 кілометрів від астероїда 21 Лютеція.

Європейське космічне агентство покаже в прямому ефірі зближення космічного апарату "Розетта" (Rosetta) з астероїдом 21 Лютеція (21 Lutetia). Про це повідомляється на офіційному сайті агентства.

Трансляція розпочнеться 10 липня о о 19:00 за Києвом на спеціальній сторінці в Інтернеті. Планується, що апарат пройде на відстані 3162 кілометрів від астероїда. Швидкість апарату при цьому буде становити близько 15 кілометрів на секунду.

Лютеція стане найбільшим астероїдом (середній діаметр близько 95 кілометрів) в історії, з яким коли-небудь зближувався космічний апарат. Лютеція, відкрита ще в 1852 році, в останні роки викликає інтерес астрономів через незвичайні характеристики спектру відбитого випромінювання. Зокрема, через ці особливості вчені не можуть визначити склад астероїда.

Зовсім недавно астрономи запропонували пояснення даним особливостям. Вони припустили, Лютеція - невипукле тіло з лінійними розмірами 132 на 101 на 76 кілометрів (тобто на астероїді, фактично, є гігантський кратер), поверхня якого вкрита пилом із середнім розміром частинок близько 20 мікрометрів.

Зближення з Лютецією - це далеко не головне завдання "Розетти", запущеної в 2004 році, а результат складних маневрів по Сонячній системі. Мета маневрів - домогтися того, що до 2014 року апарат буде супроводжувати і зможе детально вивчити комету Чурюмова-Герасименко.

Читайте також:

Японський зонд доставив на Землю зразки, здобуті з астероїду

В австралійській пустелі приземлилася космічна капсула

Повз Землю пронісся астероїд: він виявився удвічі більшим, ніж вважали астрономи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: