Facebook більше не заперечує ймовірність штучного походження коронавірусу

Facebook більше не заперечує ймовірність штучного походження коронавірусу

Фото: Associated Press

Після консультацій з експертами Facebook вирішила не видаляти пости про те, що COVID-19 могли створити люди.

Facebook більше не видалятиме публікації про ймовірність штучного походження і витоку COVID-19 з лабораторії Уханьського інституту вірусології (WIV).

Про оновлення політики соцмережі у четвер, 27 травня, повідомив POLITICO.

"У світлі триваючих розслідувань походження COVID-19 і консультацій з експертами у сфері охорони здоров'я ми більше не будемо видаляти з наших застосунків твердження про те, що COVID-19 створений людиною", - заявив представник компанії. 

За його словами, Facebook продовжить "співпрацювати зі спеціалістами у галузі охорони здоров'я, щоби йти в ногу з еволюційним характером пандемії та регулярно оновлювати нашу політику в міру появи нових фактів та тенденцій".

Президент США Джо Байден в середу, 26 травня, наказав американським розвідслужбам "подвоїти зусилля" в розслідуванні походження пандемії COVID-19. 

За його словами, зараз американські розвідники схиляються до двох версій походження COVID-19, зокрема витоку з лабораторії та контакту людини з зараженою твариною .

У США раніше заявляли про "підстави вважати", що китайські дослідники з Уханьського інституту вірусології (WIV) заразилися коронавірусною інфекцією за кілька місяців до початку пандемії COVID-19.

Зазначалося, що Інститут вірусології Уханя займається секретними дослідженнями, зокрема експериментами на лабораторних тваринах, в інтересах китайських військових мінімум від 2017 року. 

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала повний звіт про походження коронавірусу, який викликає хворобу COVID-19. Доповідь, яка містить понад 100 сторінок, підготували за підсумками роботи дослідників в Ухані. 

Експерти ВООЗ вважають витік вірусу з лабораторії "вкрай малоймовірним", схиляючись до версії щодо передавання COVID-19 від кажанів до людей через іншу тварину-носія. Однак спосіб передачі досі незрозумілий. У звіті рекомендується провести додаткові дослідження серед худоби і домашніх тварин, які можуть заразитися на коронавірус, особливо кішок і норок.

Зауважимо, що приїзду команди експертів до Уханя передували місяці дипломатичних суперечок, що призвели навіть до публічної скарги гендиректора ВООЗ Тедроса Адханома Гебреєсуса. 

Згодом повідомлялося, що уряд Китаю відмовився надати дослідникам Всесвітньої організації охорони здоров'я необроблені, персоналізовані дані про ранні випадки COVID-19. 

Уряди 14 країн, зокрема Австралії, Канади, Чехії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Японії, Латвії, Литви, Норвегії, Південної Кореї, Словенії, Великої Британії та США, висловили занепокоєння доповіддю ВООЗ щодо походження COVID-19. 

Новини світу: чому Блінкен незадоволений результатами розслідування про походження коронавірусу

Новини світу: чому Блінкен незадоволений результатами розслідування про походження коронавірусу

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація