Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Facebook "влетіла" на понад $ 600 тисяч штрафу унаслідок скандалу з Cambridge Analytica

Аналітична компанія Cambridge Analytica збирала дані користувачів через свій додаток в Facebook.

Соціальній мережі Facebook виставлений перший штраф у розмірі понад $ 600 тисяч через співпрацю з британською компанією Cambridge Analytica, що призвело до витоку персональних даних мільйонів користувачів, пише The Guardian.

Британське Управління комісара з інформації, яке підзвітне парламенту, виявило два порушення Закону про захист даних 1998 року: Facebook не зуміла забезпечити безпеку особистої інформації своїх користувачів, а також виявилася недостатньо прозорою в питаннях подальшого використання цих даних третіми особами.

Навесні цього року стало відомо, що аналітична компанія Cambridge Analytica збирала дані користувачів через свій додаток в Facebook і використовувала їх для розміщення політичної реклами, зокрема, під час президентської кампанії в США і референдуму про вихід Великобританії з Євросоюзу в 2016 році. Зловживання могло торкнутися в цілому 87 млн користувачів соцмережі.

ВідеоУкраїнці розкритикували у Facebook рішення ФІФА

Через футбольний скандал українці обвалили рейтинг сторінки ФІФА. Понад сто тридцять користувачів за ніч обвалили її рейтинг, поставивши низьку оцінку, а у відгуках залишили коментарі на підтримку покараних хорватів. Тим часом ФІФА виписала штраф у 15 тисяч швейцарських франків для хорватського тренера Огнєна Вукоєвича за подяку Україні.

Українці розкритикували у Facebook рішення ФІФА

Cambridge Analytica заперечувала свою провину, стверджуючи, що це був звичайний і законний збір даних для онлайн-реклами. Компанія втратила всіх клієнтів і заявила про банкрутство.

$ 664 тисячі (500 тисяч фунтів) - максимальний штраф, передбачений британським Законом про захист даних. Через закінчення строку давності до Facebook не може бути застосований Генеральний регламент про захист персональних даних ЄС - по ньому компанії загрожував би штраф до 4% річного обороту, що становить $1,9 млрд.

Як зазначає The Guardian, в першому кварталі 2018 року Facebook заробляла $ 664 тисячі кожні п'ять з половиною хвилин.

Раніше українці поставили понад 150 тисяч низьких оцінок сторінці ФІФА в Facebook, обваливши її рейтинг. Пізніше ФІФА прибрала можливість поставити оцінку.

Нагадаємо, українці запустили флешмоб після того, як ФІФА покарала хорвата Огнена Вукоєвича і винесла попередження домагою віді за відео з гаслом "Слава Україні".

Представники збірної Хорватії записали ролик після перемоги над Росією у чвертьфіналі Чемпіонату світу.

Хорватський футбольний союз усунув Вукоєвича від роботи у збірній, а ФІФА оштрафувала майже на 13 тисяч євро.

Тим часом Федерація футболу України (ФФУ) висловила готовність компенсувати кошти і надати роботу Вукоєвичу, який вже працює в "Динамо".

 

 

 

Вибір редакції