Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фальстарт "Антареса". У США відклали спільний з Україною запуск ракети в космос

Причиною скасування запуску назвали проблеми з наземним кабелем.

Cьогодні, 17 жовтня, о третій ночі за київським часом у США мали запустити в космос ракету "Антарес". Проте запуск відклали через проблеми з наземним кабелем.

Нині несправності намагаються усунути. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

"Антарес" – спільний проект українців, американців та росіян – наші спеціалісти розробили перший ступінь ракети, який ідеально підійшов до російського двигуна. За прогнозами техніків, "Антарес" запуститять о 2:40 найближчої ночі за київським часом.

Ця зміна розкладу – щонайменше п'ята за останні два місяці. Раніше запуск переносили через несприятливі погодні умови і шторми поблизу острова Волопс, на якому розташований злітний майданчик НАСА.

Цей проект українські ракетники фактично врятували – вони виявилися єдиними в світі, хто спромігся створити перший ступінь "Антареса", який ідеально підійшов до російського двигуна.

Два роки тому аналогічна ракета вибухнула на старті – вартість втрат становила щонайменше 25 мільйонів доларів і два роки кропіткої праці ракетників. Розслідування назвало несправність російського двигуна, вартістю 3 мільярди доларів, основною причиною вибуху. За справу взялися українські фахівці і фактично врятували проект.

"Антарес" має доправити на Міжнародну космічну станцію корабель з вантажем у 2,5 тонни – на борту продукти харчування і обладнання для наукових експериментів.

Українська частина "Антареса" – перший ступінь ракети – найбільший. Він заввишки з 10-поверховий дім – 27,7 метра, має вагу понад 16,8 тонни. Його створювало конструкторське бюро "Південне" у співпраці з машинобудівним заводом Макарова, "Хартрон-Акрос", "Київприладом", "Рапід Чезара" і запорізьким "Хартрон-Юком".

Наталка Пісня

Залиште свій коментар

Вибір редакції