Фарби та клей загрожують розвитком хвороби Паркінсона

Фарби та клей загрожують розвитком хвороби Паркінсона

Хвороба Паркінсона призводить до дегенерації нейронів в мозку людини

Дослідження засноване на вивченні 99 пар близнюків, один з яких мав симптоми хвороби Паркінсона, а інший - ні.

Міжнародна група дослідників підтвердила зв'язок між хворобою Паркінсона і низкою промислових розчинників, деякі з яких входять до складу фарб, клеїв, тощо.

Найбільш яскраво зв'язок проявляється в разі використання трихлоретилену, який досі застосовується в промисловості як знежирюючий агент, пише ВВС.

Виявилося, що особи, які контактували з трихлоретиленом на робочому місці, піддаються шестикратному ризику захворювання хворобою Паркінсона.

Це дослідження засноване на вивченні 99 пар близнюків в США.

Як відомо, хвороба Паркінсона проявляється тремтінням кінцівок, порушенням мови й уповільненням рухів, проте точна причина розвитку цього невиліковного захворювання досі невідома.

Вважається, що хвороба викликається поєднанням генетичних та екологічних факторів. Також є дані про її зв'язок зі вживанням пестицидів.

Дослідники з США, Канади, Німеччини й Аргентини проаналізували дані 99 пар близнюків, один з яких мав симптоми хвороби Паркінсона, а інший - ні.

Вчених цікавила роль в цьому процесі шести розчинників, в тому числі трихлоретилену, перхлоретилену і тетрахлорметану.

Близнюків вивчали з урахуванням їх професійних занять і захоплень. В результаті було виявлено ​​явний зв'язок між ступенем контактів з тріхлорідетіленом та ймовірністю розвитку хвороби Паркінсона.

Два інших розчинника - перхлоретілен і тетрахлорметан - також збільшують ризик, хоча і в дещо меншій мірі.

Що стосується решти трьох розчинників - толуена (толуолу) ксилена і зв-гексана - статистичного зв'язку поміж контактом із ними і появою симптомів хвороби Паркінсона виявлено не було.

"Наші результати вказують на те, що між контактом з трихлоретиленом і появою симптомів хвороби Паркінсона може пройти до 40 років, що дозволяє уповільнити перебіг хвороби до появи перших симптомів", - заявив доктор Семуель Голдман, співробітник Інституту Паркінсона в Каліфорнії, який був одним з керівників дослідження.

Розчинник трихлоретилен досі застосовується в складі фарб, клеїв, рідин для хімчистки та знежирювальних розчинів. У більшості країн світу його вживання в харчовійта фармакологічній промисловості було заборонено з 1970-х років у зв'язку з високою токсичністю.

У 1997 році влада США заборонила його використання для анестезії, дезінфекції шкіри, обкурювання зерна і видалення кофеїну кави, проте в металообробній промисловості він досі використовується в складі знежирювальних розчинів.

Зараження грунтових вод трихлоретиленом широко поширене; за деякими даними, ним заражено до 30% джерел питної води в США. У Європі у 2001 році він був віднесений до канцерогенів другої категорії, хоча продовжує використовуватися у промислових цілях.

Перхлоретилен широко використовується в розчинах для хімчистки і присутній у багатьох господарських товарах. Основне застосування тетрахлорметану пов'язано із знищенням комах в зерні, хоча в минулому його використовували в холодильній промисловості у складі фреонів.

Зазначимо, вчені стверджують, що споживання двох-трьох чашок кави в день знижує ризик виникнення хвороби Паркінсона.

Читайте також:

Вченим вперше вдалося виростити гіпофіз

Нейрони центру руху в мозку радяться один з одним

Кава знижує ризик захворювання на хворобу Паркінсона

Вперше в світі пацієнтові перелили штучну кров

Повʼязані теми:

Наступна публікація