Федеральна прокуратура взялася за Facebook. Соцмережу підозрюють у зливі даних

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Федеральна прокуратура США ініціювала кримінальне розслідування угод, які проводили в Facebook.

Федеральна прокуратура США проводить кримінальне розслідування угод Facebook, які дозволили більш ніж 150 компаніям отримати персональні дані користувачів цієї соцмережі. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на джерела.

Колегія присяжних в Нью-Йорку запросила записи як мінімум двох відомих виробників смартфонів, які отримали доступ до даних сотень мільйонів користувачів соцмережі. Їхні назви поки залишаються в секреті. У соцмережі кажуть, що серйозно ставляться до розслідування і готові співпрацювати з владою. "Ми дали публічні свідчення, відповіли на запитання і пообіцяли, що будемо продовжувати робити це", - сказав представник соцмережі.

У справі фігурують кілька IT-компаній "китів" на ринку послуг. Серед них Apple, Amazon, Microsoft і Sony. З ними Facebook укладав угоди з обміну даними, зокрема, контактної інформації користувачів Facebook і відомостей про друзів. У квітні минулого року Facebook почав розривати попередні домовленості, у результаті чого багато з них були скасовані.

Нагадаємо, в 2018 році стало відомо, що компанія Cambridge Analytica, яка займалася політичною рекламою в соцмережах, незаконно отримала доступ до даних 87 мільйонів користувачів Facebook. Незабаром після цього скандалу компанія закрилася. Засновник Facebook Марк Цукерберг після скандалу з Cambridge Analytica дав свідчення у Конгресі США і виступив перед Європарламентом.

Тепер компанію Facebook можуть оштрафувати на мільярди доларів. Такий багатомільярдний штраф може стати рекордним не тільки в історії компанії, але і в історії компаній IT-сектора в усьому світі в цілому. Федеральна торгова комісія США (FTC) і керівництво соціальної мережі узгоджують суму компенсації у зв'язку з розслідуванням порушень компанією конфіденційності користувачів. FTC і Facebook поки не погодили точну суму, але мова йде про мільярди доларів.

13 березня у роботі соціальних мереж Facebook і Instagram стався масштабний технічний збій. Про це масово повідомляли користувачі з усього світу. За даними сервісу Downdetector, найбільші проблеми спостерігалися в США і Західній Європі. Українці також випробували труднощі під час користування соціальними мережами в другій половині дня. У даний момент робота соцмережі відновлена.

ВідеоМарк Цукерберг оголосив нову стратегію Facebook щодо захисту особистої інформації та переписок

Тепер інформація про користувачів та їхні переписки буде ретельно зашифрована навіть від співробітників Facebook. А от в країнах, де не дотримуються верховенства права, компанія відмовиться від створення спеціальних центрів для зберігання даних.

Марк Цукерберг оголосив нову стратегію Facebook щодо захисту особистої інформації та переписок

Залиште свій коментар

Вибір редакції