Фіни відтворять смак піднятого з дна Балтики 200-річного пива

Як орієнтир фахівці отримали кілька пляшок з пінним напоєм, які влітку минулого року місцеві дайвери підняли з борту затонулого корабля в районі Аландських островів.

У Фінляндії вирішили відновити рецепт пива, виявленого в Балтійському морі серед останків затонулого 200 років тому корабля.

У липні 2010 року група дайверів виявила на дні Балтійського моря останки двощоглового судна, яке очевидно, затонулого між 1800 і 1830 роком. Корабель, імовірно, прямував з Копенгагена в Санкт-Петербург і віз у Росію вантаж алкоголю.

Спочатку думали, що в пляшках виключно шампанське Heidsieck, Veuve Clicquot і Juglar. Однак коли пляшки стали піднімати на поверхню, одна з них вибухнула, і виявилося, що це пиво.

Пізніше було встановлено, що в кількох інших пляшках також було пиво. Причому, як з'ясували четверо експертів, воно було цілком придатне до вживання.

Влада Аландських островів звернулася до Фінського центру технічних досліджень з проханням відновити рецептуру. За словами представників дослідного центру, пиво виявилося кислим з нотками чогось присмаленого.

"Експерти, які скуштували вміст пляшок, сказали, що на смак це дуже старе пиво, що не дивно", - розповіла доктор Анніка Вільгельмсон.

Тепер вчені спробують знайти живі клітини дріжджових грибків або інших мікроорганізмів.

"Поки ми тільки бачили клітини в мікроскоп, але ми не знаємо мертві вони чи живі, - говорив Вільгельмсон. - Якщо нам не вдасться знайти живі мікроорганізми, ми подивимося на їхні ДНК і порівняємо їх з відомими зараз видами пивних дріжджів".

Фінські дослідники вважають, що основною складністю буде визначення типу використаного хмелю.

Взагалі ж вчені визнають, що якими б не виявилися отримані результати, їм у будь-якому випадку доведеться багато чого додумувати.

Читайте також:

Відроджено рецепт пива, яке варили стародавні кельти

У Шотландії випустили пиво міцніше за горілку

Створено пиво, яке підсилює чоловічу потенцію

У Фінляндії вирішили відновити рецепт пива, виявленого в Балтійському морі серед останків затонулого 200 років тому корабля.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: