Фізикам вперше вдалося створити і утримати антиматерію

Вченим вдалося створити і утримати протягом тривалого часу антиматерію, що дало вченим достатній ґрунт для її вивчення.

Фізикам Європейського центру ядерних досліджень (ЦЕРН) вдалося створити і утримати протягом тривалого часу антиматерію, що може допомогти їм розгадати одну з найбільших таємниць в науці.

У статті в британському журналі Nature вчені ЦЕРН пишуть про те, що їм вдалося відтворити у вакуумі 38 атомів антиводню, деякі з яких проіснували одну десяту частку секунди, що дало вченим достатній ґрунт для їх вивчення.

Антиводень отримували і раніше (вперше це вдалося двом групам вчених в 2002 році), однак такі атоми миттєво вступали з атомами звичайної речовини в реакцію анігіляції, яка призводить до повного переходу маси в енергію.

"Ми в захваті. Це п'ять років важкої роботи", - визнав керівник експерименту "Альфа" Джеффрі Хангст. Тепер фізики мають намір отримати більше атомів антиречовини і утримати їх в стійкому стані ще довше. "Ми хотіли б зрозуміти, чи є якесь розходження, що нам поки невідомо, між речовиною і антиречовиною, - говорить професор Хангст. - Ця різниця може бути більш фундаментальною, ніж прийнято вважати зараз і пов'язаною з тим, що відбувалося в перші мікросекунди після Великого вибуху".

Атом антиводню складається з негативно зарядженого антипротона і позитрона - античастинок протона і електрона. Основне завдання вчених експерименту "Альфа", а також іншої колаборації ЦЕРН - "Атрап", порівняти рівні енергії антиводню і водню для того, щоб підтвердити, що антиматерія володіє такою ж силою електромагнітного впливу, що і матерія.

Це припущення лежить в основі теорії Великого вибуху, що призвів, за однією з версій, до утворення нашого Всесвіту. Великий вибух 13 млрд років тому створив однакове число матерії і антиматерії, проте остання зникла. Її пошуком і займаються вчені, щоб пояснити асиметрію, що виникла в нашому світі, знайти її джерело і пояснити розвиток Всесвіту.

Прийнята зараз "стандартна модель" фізики виходить з того, що кожна елементарна частинка - протон, електрон, нейтрон і безліч екзотичних частинок - мають дзеркальне відображення у вигляді античастинок. Наприклад, у електрона такою античастицею є позитрон.

При цьому однією з найбільших загадок фізики є відсутність несуперечливого пояснення того факту, чому наш Всесвіт складається в основному з речовини, а не з антиречовини; з точки зору законів фізики, в момент виникнення Всесвіту повинні були виникнути рівні між собою кількості того й іншого.

Читайте також:

Учені навчилися перетворювати клітини шкіри у клітини крові

Вчені створили молекулу, яка зупиняє поширення ракових клітин

Великий адронний колайдер починає моделювання Великого вибуху

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: