Фізики навчилися "бачити" крізь алюміній

Алюміній здатний знаходитися в "прозорому" стані всього частину наносекунди. Після чого енергія, отримана електронами, передається іонам, і вони починають "відштовхуватися" один від одного.

Німецькі фізики підібрали умови, які роблять алюміній прозорим для рентгенівського випромінювання. Стаття з описом роботи вийшла в журналі Nature Physics. Основні висновки наводить New Scientisit.

В "звичайному" стані - при нормальній температурі і тиску - алюміній являє собою ґрати з іонів, між якими відносно вільно переміщуються електрони. Високоенергетичне випромінювання (наприклад, в рентгенівському діапазоні) може "вибити" електрони із зовнішньої оболонки іонів. Фотон при цьому процесі поглинається. У нормальних умовах спустошене місце дуже швидко заповнюється іншими електронами, які прийшли з "моря" вільних електронів.

Щоб зробити алюміній прозорим для рентгена, автори нової роботи використовували надзвичайно потужний лазер FLASH, що працює в ультрафіолетовому і рентгенівському діапазонах. Він здатний "зірвати" електрони з усіх іонів в алюмінієвій платівці до того, як вакантні місця знову заповняться. Зникнення електронів викликає перерозподіл усієї електронної оболонки кожного іона. Потужності лазера не вистачає для того, щоб порушити нову конфігурацію. Наявність у іонів такого "захисту" перешкоджає поглинанню фотонів рентгенівського випромінювання, і вони вільно проходять крізь метал.

Алюміній здатний знаходитися в "прозорому" стані всього частину наносекунди. По закінченні цього часу енергія, отримана електронами, передається іонам, і вони починають "відштовхуватися" один від одного.

Автори вважають, що отриманий ними новий стан алюмінію може бути схожим на стан металів у центрі планет-гігантів. У перспективі вчені збираються більш детально вивчити властивості "прозорого" алюмінію.

Читайте також:

На здобуття корисних звичок людина витрачає 66 днів

У Житомирі розробили вантажівку, яка їздить на хмизі

Вчені навчились виробляти електрику з цибулі

Новий бойовий робот США буде харчуватися трупами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: