Фізики навчилися викликати дощ лазером

Вчені опромінювали лазерними імпульсами хмари, а також спеціальну ємність з повітрям. У рамках дослідження вчені використовували інфрачервоний лазер Teramobile.

Фізики показали, що лазерні імпульси можуть сприяти утворенню дощових крапель у хмарах. Стаття вчених з'явилася в журналі Nature Photonics.

У рамках дослідження вчені використовували інфрачервоний лазер Teramobile. Це пристрій здатний генерувати імпульси тривалістю близько 10-13 секунди при потужності в 5x1012 ват. Вчені опромінювали лазерними імпульсами хмари, а також спеціальну ємність з повітрям.

У результаті дослідникам вдалося встановити, що іонізація повітря, яка викликається лазерним випромінюванням, призводить до збільшення кількості водяних крапель. Кількість останніх відстежувалася за допомогою другого спалаху і аналізу розсіяного випромінювання.

Фізики відзначають, що їхня методика поки що далека від практичного застосування. Справа в тому, що до кінця поки не ясний фізичний механізм, що приводить до появи крапель. На думку дослідників, тут можливі кілька варіантів. Так, наприклад, водяні краплі можуть утворюватися через формування в повітрі молекул сірчаної або азотної кислот.

Багато фахівців виступили з критикою нової роботи. Так, вони відзначають, що ефект утворення крапель може бути переоцінений. Якщо це так, то практичне застосування нових результатів опиняється під питанням.

Читайте також:

На Великому адронному колайдері отримали красиву частку

Фізики помістили Всесвіт всередину чорної діри

Фізики створили тривимірний килим-невидимець

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: