Фізики оголосили про новий успішний експеримент колайдера

Учені зафіксували новий рекорд колайдера - рекорд світності. Він дозволить вченим швидше отримувати нові дані.

Фізики, які працюють на Великому адронному колайдері, всього через кілька тижнів роботи прискорювача після зимової зупинки перекрили торішній рекорд світності, що дозволить вченим швидше отримувати нові дані.

Про це йдеться в повідомленні в офіційному мікроблозі Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН).

Великий адронний колайдер - найбільший в історії прискорювач елементарних часток, у його 27-кілометровому кільці стикаються розігнані майже до світлової швидкості пучки протонів.

Вивчаючи результати цих зіткнень, вчені сподіваються отримати нові дані про будову матерії.

Чим вище світність - кількість протонів пролітають за секунду через одиницю поперечного перерізу пучка, - тим більше зіткнень часток відбувається, і тим швидше фізики зможуть зібрати необхідну інформацію.

У минулому році світність була доведена до значення в 2 на 10 в 32-й ступені протонів за секунду на квадратний сантиметр. Напередодні ввечері, це значення було збільшено до 2,5 на 10 в 32-го ступеня.

"Що це значить? Ми отримаємо більше даних швидше", - йдеться в повідомленні.

Крім того, напередодні вчені вперше в цьому році довели до 200 кількість протонних згустків (банчі) у пучку.

Великий адронний коллайдер був запущений після річної перерви 20 листопада 2009 року. Створення установки почалося в кінці 1990-х років, а у вересні 2008 року відбувся її урочистий запуск: фізики успішно провели пучки протонів в обох напрямках.

Вже через тиждень на прискорювачі сталася велика аварія, пов'язана з виходом одного з магнітів з надпровідного стану. Ремонт ушкоджень і модернізація установки зайняла більше року.

Як відомо, однією з основних цілей будівництва ВАК був пошук бозона Хіггса – частинки, що нібито відповідає за наявність маси в інших частинок. Бозон Хіггса може народжуватися при зіткненнях пучків протонів в ході експериментів на колайдері.

Читайте також:

Великий адронний колайдер може стати першою машиною часу на Землі

Потік даних з адронного колайдера перетворили на музику

Колайдер відтворив Великий вибух

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: