Опубліковані перші дані роботи адронного колайдера

Насправді текст роботи був написаний заздалегідь, а для даних у ньому були залишені пробіли.

Фізики, що працюють на детекторі ALICE Великого адронного колайдера, вже подали до журналу European Journal of Physics першу статтю з результатами зіткнень протонів, які пройшли в кінці листопада 2009 року.

Насправді текст роботи був написаний заздалегідь, а для даних у ньому були залишені пробіли. Тому, коли інформація про зіткнення протонів надійшла в розпорядження учених, вони були в повній готовності. Таким чином, формально на написання статті пішло близько п'яти днів.

Учені підкреслюють, що їх результати не мають нічого спільного з пошуком таємничого бозона Хіггса, перевіркою теорії суперсиметрії або виявленням прихованих вимірів. У статті дослідники проаналізували 248 зіткнень пучків протонів, які були проведені одразу після відновлення роботи прискорювача.

Вченим вдалося встановити, що отримані ними результати узгоджуються з теоретичними передбаченнями, що стосуються роботи прискорювачів на подібних енергіях, а також даними, отриманими на інших апаратах подібного роду (перші сутички проходили на далеких від рекордних енергіях близько 450 гігаелектронвольт).

Великий адронний коллайдер є найбільшим у світі прискорювачем елементарних частинок. Його планується використовувати для перевірки пророкування різних фізичних теорій, зокрема, для пошуку так званого бозона Хіггса - частки, відповідальної за наявність маси у тіл.

Читайте також:

Великий адронний колайдер зупинився через електричний збій

Пучки протонів в колайдері почали виробляти рекордну енергію

У Великому адронному колайдері зафіксовані перші зіткнення пучків протонів

Вчені запустили Великий адронний колайдер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: