Фізики спростували існуючу теорію будови ядра

Американські та чеські вчені провели експерименти, які ставлять під сумнів сучасні уявлення про будову ядра та протікання ядерних реакцій.

Фізики з з Окриджської національної лабораторії (США) і Карлового університету в Празі (Чехія) провели експерименти, результати яких не вкладаються в сучасні уявлення про будову і поведінку ядра.

Дослідники працювали на лінійному прискорювачі електронів ORELA (Oak Ridge Electron Linear Accelerator), за допомогою нейтронного джерела якого можна бомбардувати нейтронами різні мішені.

У 2002 році фізики обстрілювали нейтронами чотири ізотопи платини і вивчали, як будуть вести себе протони і нейтрони в ядрах мішені. Залежно від того, як відбувається їх рух, ядра найкраще поглинають нейтрони певних енергій (так званий нейтронний резонанс).

Поведінку складових частин великих ядер фізики описують, зокрема, за допомогою методу випадкових матриць. Цей метод вказує, що рухи протонів і нейтронів в ядрах повинні носити випадковий характер. Однак отримані вченими результати суперечать такому твердженню - фізики показали, що протони і нейтрони рухаються впорядковано.

Якщо нові дані підтвердяться, це буде означати, що цілий ряд популярних у фізиків моделей, які описують будову ядра, виявляться неправильними.

Метод випадкових матриць застосовується в багатьох областях ядерної фізики. Зокрема, фахівці використовують його для розрахунку структури захисних пристосувань у ядерних реакторах - для проведення відповідних обчислень необхідно знати ймовірність зіткнення нейтронів з ядрами атомів.

На думку авторів нової роботи та їх колег, для того щоб зрозуміти, наскільки доречні нові результати, необхідно провести додаткові експерименти. Проте досліди на прискорювачі ORELA через фінансові труднощі були нещодавно заморожені. За словами дослідників, єдиним місцем, де можливе проведення необхідних експериментів на сьогодні, залишається прискорювач в бельгійському місті Геела GELINA (Geel Electron Linear Accelerator).

Читайте також:

Невдовзі вчені вже не зможуть робити довгостроковий прогноз кліматичних змін

Учені зроблять хіміотерапію нешкідливою

Астрономи знайшли найбільше сузір’я планет за межами Сонячної системи

Генетики створити помідор, який можна зберігати без холодильника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: