Фізики створили прототип плаща-невидимця

В США розробили матеріал, який робить речі невидимими для спостереження за ними у тепловому діапазоні.

Американські вчені розробили матеріал, який робить поміщені під нього речі невидимими, – щоправда, поки що лише для спостереження в тепловому діапазоні. Але науковці впевнені, що ця робота допоможе створити справжній плащ-невидимець.

Якщо спостерігати за зразком, виготовленим дослідниками з Корнельського університету, в тепловому діапазоні, здається, ніби світло відбивається від рівної площини, хоча насправді в одному місці поверхня була зігнута.

Зробити об'ємний об'єкт плоским можна і спеціальним забарвленням, але такий ефект буде помітний лише при спостереженні з певної точки. Матеріал, зроблений фізиками, здається рівним з усіх боків: немов під ним нічого не немає.

Як пишуть вчені в журналі Nature, добитися такого ефекту вдалося за рахунок мікроскопічних, заввишки всього в 50 мікрометрів, кремнієвих стовпчиків на кварцовій поверхні. Хоча сам по собі кремній і тим більше кварц не роблять матеріали невидимим, дослідники змогли за допомогою створеної структури змінити форму світлових хвиль.

Досліди вчених дозволяють говорити про можливість появи матеріалу, за допомогою якого можна буде приховувати предмети при звичайному освітленні. Щоправда, поки що до практичної реалізації – як у фантастичних фільмах - порівняно далеко.

Читайте також:

Найшвидша відеокамера знімає 6 мільйонів кадрів на секунду

Астрономи знайшли найвіддаленіше місце у Всесвіті

Альтернативна нано-"Віагра" діє вже за 10 хвилин

В Сеулі звели будинок-трансформер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: