Фізики створили тривимірний килим-невидимець

За допомогою метаматеріалів вчені зробили об'єкт цілком невидимим. Щоправда, поки що вдалося замаскувати лише горбик розміром мікрометр.

Фізики створили технологію, яка дозволяє робити невидимими об'єкти в тривимірному просторі. Досі всі подібні розробки "працювали" тільки в двох площинах.

У своїй роботі вчені використовували метаматеріали - матеріали, властивості яких насамперед залежать від структури, а не від хімічного складу. Метаматеріали здатні спотворювати шляхи променів світла, які потрапляють на них, таким чином, що спостерігач, якого досягають відбиті промені, бачить не реальну картину, а певну ілюзію.

Автори нової роботи, серед яких один з головних фахівців з невидимості Джон Пендрі, навчилися робити невидимим об'єкт, який розташований під прошарком метаматеріала (в якості аналогії можна навести м'яч, захований під килимом). Платівка з метаматеріала була зроблена з тонких кремнієвих шарів, покладених один на одного, між якими був прошарок з полімеру певної структури.

Метаматеріал укладався на підкладку з золота, на якій був зроблений горбик. "Килим-невидимка" з метаматеріала так змінював шляхи світлових променів, що спостерігач не бачив горбика. Причому на відміну від попередніх технологій, невидимість забезпечувалася у всіх трьох напрямках.

Щоправда, розмір горбика, який вченим вдалося замаскувати, становив лише 30 на 10 на 1 мікрометр. За словами авторів роботи, теоретично, за допомогою нового методу можна робити невидимими і більше великі об'єкти, однак для цього доведеться витратити масу зусиль на виготовлення килима-невидимки.

Ще одне обмеження нової роботи - довжина хвилі випромінювання. Поки фізики змогли задіяти тільки інфрачервоний діапазон. Однак, за їхніми словами, точно так само можна маскувати об'єкти і для видимого світла.

Теоретичні основи створення невидимості були вперше запропоновані Джоном Пендрі в 2006 році. З того часу учені змогли втілити деякі з теоретичних концепцій на практиці (хоча велика частина робіт як і раніше теоретичні). Нещодавно дослідники запропонували використовувати отримані напрацювання для захисту будівель від землетрусів.

Читайте також:

Американські фізики розробили електропровідну тканину

Фізики створили прототип плаща-невидимця

Вирощування ампутованих кінцівок стане реальністю

Вчені розробили екологічно чисту пластмасу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: