Фізики запропонували перетворити одяг на батарею

Дослідники створили спеціальний барвник для тканини на основі вуглецевих нанотрубок.

Вчені створили спеціальну фарбу, яка дозволить перетворювати звичайну тканину в гнучкі тонкі батареї. Стаття вчених з'явилася в журналі Nano Letters, а її короткий виклад публікує New Scientist.

Дослідники створили спеціальний барвник для тканини на основі вуглецевих нанотрубок. За словами вчених, обробка цим барвником дозволяє зробити матеріал електропроводні. Додаючи до обробленої тканини електроліт, вчені пропонують створювати гнучкі батареї, які можна буде носити на собі.

У грудні 2009 року ця ж група дослідників зі Стенфордського університету представила чорнило з додаванням вуглецевих нанотрубок і срібних наноштирчаків. Наносячи це чорнило на звичайний папір, вони змогли перетворити її на гнучкі батареї. Новий барвник став результатом удосконалення технології виробництва чорнила.

Зовсім недавно вченим зі Швеції вдалося створити батареї на основі паперу і солі. Крім цього схожа розробка недавно була виконана в європейському об'єднанні інститутів Fraunhofer-Gesellschaft. Там батареї запропонували друкувати на пластику за технологією, яка нагадує технологію друку малюнків на майках.

Читайте також:

Колеги нобелівських лауреатів з фізики вважають, що вони не заслужили нагороди

The Times опублікувала топ-10 найбільших міфів

Вчені вважають, що адронний коллайдер зламав сам Бог

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: