Фізики знайшли хаос в побутових електроприладах

За словами дослідників, вони зовсім не очікували виявити настільки складне явище при настільки простій конфігурації провідників.

Фізики встановили, що магнітне поле, створюване двома мимобіжними провідниками - конфігурація, що часто зустрічається у побутовій електроніці, - може мати хаотичну структуру. Стаття вчених з'явилася в журналі Physical Review Letters, а її короткий виклад друкує Physical Review Focus.

До недавнього часу вважалося, що заплутане магнітне поле (мова йде про силові лінії поля) зустрічається в плазмі, а в "побутових" умовах його форма не дуже сильно відрізняється від модельних прикладів, які можна знайти в будь-якому підручнику з фізики. Вперше це твердження було оскаржено в роботі 2007 року, коли групі іспанських фізиків вдалося показати, що у випадку замкнутого провідника конфігурація силових ліній може бути вкрай складною.

В рамках нової роботи вчені використовували комп'ютерне моделювання - за допомогою ЕОМ вони чисельно розв'язували рівняння, що описують вплив на пробний заряд магнітних полів, які створюються двома провідниками. Площини провідників розташовувалися під кутом 90 градусів. У результаті вченим вдалося побудувати силові лінії, які "намотуються" на провідники.

При цьому отримана структура вийшла хаотичною, що з точки зору математики означає відсутність достатнього (в певному сенсі) числа законів збереження, що іменуються першими інтегралами. За словами самих дослідників, вони зовсім не очікували виявити настільки складне явище при настільки простій конфігурації провідників. 

Читайте також:

У Великому адронному колайдері зафіксовані перші зіткнення пучків протонів

Учені довели нездатність ангелів і фей до польоту

Вчені вперше спіймали можливі сигнали темної матерії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: