Французькі хірурги повністю пересадили обличчя "людині-слону"

Вперше у світі лікарі з клініки французького міста Кретьєн пересадили пацієнтові не тільки лицьові м'язи, але також повіки, слізні залози і протоки.

Французькі хірурги вперше у світі провели операцію з повної пересадки обличчя пацієнту, який страждає на хворобу "людини-слона".

Унікальна трансплантація була виконана професором Лораном Лантьєрі в лікарні французького міста Кретьєн. Він пересадив пацієнтові не тільки лицьові м'язи, але також повіки і слізні залози і протоки.

Операція готувалася протягом останніх двох років. Пацієнтом став 35-річний чоловік на ім'я Жером, який страждає на нейрофіброматоз чи так звану хворобу "людини-слона" (генетичне захворювання, яке характеризується аномальним розвитком нервової системи, м'язів, кісток і шкіри та породжує безліч м'яких доброякісних пухлин, здатних покрити все тіло).

Лантьєрі попередив пацієнта, що подібні операції поки що не проводилися у світі. Однак Жером наполіг на експерименті, заявивши, що він "більше не витримує перелякані, а часом і сповнені відрази погляди перехожих".

"Я стільки пережив. Ця хвороба абсолютно ізолювала мене від суспільства, позбавила майже всіх проявів соціального життя. Але зараз я знаю - моє життя зміниться. Операція допоможе мені здійснити мою мрію - розчинитися в натовпі, бути неважливо ким, головне – звичайним", - заявив Жером після операції.

Нагадаємо, наприкінці квітня в Барселоні успішно пройшла перша у світі операція з пересадки цілого обличчя. Тоді пацієнт отримав нові зуби, шкіру, м'язи, губи, ніс, піднебіння, вилиці і обидві щелепи.

Пацієнтом був молодий фермер, який п'ять років тому випадково вистрелив собі в обличчя з рушниці. У нього був відсутній ніс, рот і половина черепа. Потерпілий не міг ковтати, говорити, сміятися, насилу дихав. Дев'ять разів його невдало оперували, після чого лікарі вирішили піти на екстрені заходи - створити нове, гібридне обличчя і пересадити його.

Читайте також:

Лікарі вперше у світі пересадили людині ціле обличчя

Дівчина вагою 25 кг їсть кожні 15 хвилин, щоб не схуднути

Польському спецназівцю пересадили жіночі руки

Дівчина померла після того, як їй пересадили легені курця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: