ФСБ закрила сайт, що торгував приватними даними мешканців СНД

На Radarix.com була розміщена база даних про мешканців країн СНД: імена, паспортні дані, адреси прописки і інформація з податкової.

Сайт Radarix.com, де можна було замовити майже будь-яку особисту інформацію про громадян СНД, припинив роботу.

Сайт був заблокований в четвер ввечері. Коли користувач відкриває сторінку - він бачить великий напис: "Ресурс закрито відповідно до конвенції Ради Европи "Про захист фізичних осіб при автоматизованій обробці персональних даних".

При натисненні посилання на сайті Radarix.com користувачі потрапляють на сторінку Федеральної служби безпеки – www.fsb.ru.

Нагадаємо, сайт www.radarix.com відкрився 21 березня 2008 року. На ньому була розміщена база даних про дуже багатьох мешканців Росії і країн СНД: імена, паспортні дані, адреси прописки людей і інформація з податкової інспекції. Крім того, у відкритому доступі для всіх бажаючих опинилися дані ДАІ, відомості про нерухомість у власності та інше.

Також там можна було за номером автомобіля або VIN отримати вичерпну інформацію про його власника. Всього на сайті містилося близько трьох терабайт особистих даних росіян і українців. З червня 2008 року Radarix.com почав стягувати плату за доступ до баз даних.

Домен www.radarix.com вперше був зареєстрований ще в 2003 році, а восени 2007-го, ймовірно, перейшов до нинішніх власників. Сервер розташовано в США (штат Міссурі, Сент-Луїс), а домен зареєстровано на жителя Панами Manuel Carrera Lopez, який вочевидь є підставною або вигаданою особою. Також відомо, що портал розташовано на хостингу американського провайдера www.redplaid.com.

Поява такого сайту відразу викликала велике незадоволення в правоохоронних органах, про необхідність його закриття оголосили кілька депутатів російської Держдуми. Проте з'ясувалося, що зробити це не так просто. По-перше, виявилось, що сайт Radarix.com належить неіснуючій компанії - ЗАТ "Сертифіковані інформаційні технології". По-друге, для порушення кримінальної справи за фактом роботи сайту повинні були надійти заяви від постраждалих громадян, але таких не виявилось.

Читайте також:

Apple вибачилася за "садистську" гру "потряси дитину"

Хакери скуповують старі телефони Nokia за 30 тисяч доларів

Американський дослідник відправив інтернет-повідомлення силою думки

Відкрилася Всесвітня цифрова бібліотека

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: